Зустріч міністрів закордонних справ країн-членів Євросоюзу має відбутися 31 серпня.

Європейська комісія разом з державами-членами ЄС планує розробити єдину концепцію щодо обмеження туристичних віз для громадян рф. Про це на брифінгу заявила офіційний представник Єврокомісії Аніта Хіппер.

«Ми намагаємося на рівні Європейського союзу дійти до скоординованої реакції. Обговорення продовжуються на союзному рівні з державами-членами, щоб врахувати останній розвиток подій та забезпечити скоординований підхід.

За нашою останньою інформацією, яку ми отримуємо від держав-членів, видача ними віз не зупинена повністю. Зокрема, з гуманітарних питань, візи для цих випадків, як і раніше, видаються. Ми підтримуємо контакти з державами-членами, щоб зібрати максимум інформації», — зазначила Хіппер.

Додамо, що ряд країн на національному рівні вже зараз приймають рішення щодо обмеження видачі віз російським громадянам.

Голова МЗС Фінляндії Пекка Хаавісто повідомив, що його держава планує відчутно скоротити кількість віз для росіян. На фінську візу від росіян щодня надходить близько тисячі заяв. У майбутньому це число має бути скорочене до 100-200 на день.

Тоді як естонці застосовуватимуть більш серйозні обмеження до шенгенських віз, виданих Естонською Республікою. Це означає, що візи залишаться дійсними, однак накладається санкція – заборона в’їзду до Естонії.