Польща, Фінляндія, Естонія, Латвія та Литва вимагають від Брюсселя колективних дій для подолання ризиків громадській безпеці.

Східні країни ЄС, які межують з росією, погрожували прийняти «національні заходи», щоб скоротити кількість російських громадян, які в’їжджають у їхні країни, і Шенгенську зону блоку, якщо ЄС не домовиться про колективний підхід.

Попередження з боку п’яти держав-членів надійшло напередодні зустрічі міністрів закордонних справ блоку в середу, щоб обговорити це питання, яке різко розділило 27 членів ЄС.

У спільній заяві, за даними Financial Times, Польща, Фінляндія, Естонія, Латвія та Литва вимагали від Єврокомісії запропонувати «відповідні заходи щодо віз», які «значно зменшать потік російських громадян до Європейського Союзу та Шенгенської зони».

«До тих пір, поки такі заходи не будуть введені на рівні ЄС, ми розглянемо можливість встановлення тимчасових заходів на національному рівні для вирішення неминучих проблем громадської безпеки, пов’язаних зі збільшенням потоку російських громадян через наші кордони», — сказали представники цих держав.

Ця загроза підвищує ставки для дебатів у середу, оскільки Брюссель прагне зберегти єдність серед своїх членів, одночасно продовжуючи карати росії за війну проти України.