Естонська влада з 18 серпня має намір не впускати в країну громадян росії з виданими Естонією шенгеськими візами. Однак є низка винятків.

Про це сьогодні на пресконференції за підсумками засідання уряду розповів міністр закордонних справ Естонії Урмас Рейнсалу, повідомляє естонське видання ERR.ee.

«За тиждень застосовуватиметься обмеження до шенгенських віз, виданих Естонською Республікою. Це означає, що візи залишаться дійсними, однак накладається санкція – заборона в’їзду до Естонії», – сказав міністр, додавши, що є винятки.

Під санкцію не потраплять:

  • особи, які є співробітниками дипломатичних представництв в Естонії та члени їхніх сімей;
  • особи, що займаються міжнародними вантажними та пасажирськими перевезеннями;
  • особи, які мають право вільного пересування згідно із законодавством ЄС;
  • особи, в’їзд яких в Естонію необхідний з гуманітарних міркувань, а також близькі родичі осіб, які мають естонське громадянство або постійний дозвіл на проживання в Естонії.

«Підкреслю ще раз: по-перше, це положення набирає чинності за тиждень. По-друге, це означає, що левова частка шенгенських віз, виданих в Естонії, фактично продовжують діяти, але в’їзд до Естонії тим людям, які не підпадають під виключення – не дозволяється», – відзначив міністр.

Додамо, що депутати іншої балтійської країни – Латвії визнали росію країною – спонсором тероризму. У резолюції парламенту заявляється, що рф цілеспрямовано атакує мирне населення на території України.