Сейм Латвії визнав росію країною – спонсором тероризму. У резолюції парламенту заявляється, що росія цілеспрямовано атакує мирне населення на території України.

За це проголосувало 67 із 100 депутатів, 16 членів латвійського парламенту утрималися від голосування. Повідомляє латвійське видання Delfi.

Латвійські депутати закликали країни Євросоюзу негайно призупинити видачу туристичних та в’їзних віз громадянам росії та Білорусі. Латвія вже зробила це на початку серпня.

У документі стверджується, що Латвія розцінює дії росії в Україні як цілеспрямований геноцид проти українського народу. Відзначається, що внаслідок неспровокованого військового нападу на Україну 12 мільйонів українців були змушені залишити свої будинки, понад 5 мільйонів — свою країну.

З 2014 року Росія фінансово, політично та військовим шляхом підтримувала сепаратизм та насильство проти мирних жителів у Донецькій та Луганській областях, а також анексію Криму. У заяві згадуються також ракетні удари по житлових районах неподалік Одеси, напад на торговий центр у Кременчуці та в’язницю в Оленівці.