Музеї та інші заклади культури Харківщини отримали гуманітарну допомогу задля збереження своїх колекцій.

Низка агентств, що захищають історичну спадщину Польщі, надали гуманітарну допомогу музеям та іншим закладам культури міста Харкова та області. До неї увійшло найнеобхідніше для діяльності музеїв та збереження музейних колекцій. Допомогу отримали завдяки спільній роботі Харківського національного університету імені В. М. Каразіна та Харківської міської ради.

Голова Асоціації вузівських музеїв міста Харкова, завідувач кафедри історіографії, джерелознавства та археології Харківського національного університету імені В. Н. Каразіна Сергій Посохов подякував польським колегам за допомогу. За його словами, раніше міські музеї, бібліотеки, архіви повідомили про те, що їм необхідно для збереження культурної та історичної спадщини.

«Немає необхідності говорити про абсолютно екстраординарні умови для існування музеїв. Музейники роблять все, щоб зберегти спадщину, але інколи для цього не вистачає ресурсів. Ми дуже вдячні польським колегам, які відгукнулися на прохання міської влади та зібрали всі ці необхідні нам засоби, речі. Наприклад, тут є матеріали, щоб закрити вікна або запобігти ще якимось неприємностям, які можуть нас чекати. Ми можемо сподіватися, що наші музейники збережуть наше надбання», – наголосив Сергій Посохов.

До гуманітарної допомоги Харкову долучилися головний реставратор Варшави Мілаш Красоцький та низка державних агенцій з захисту історичної та культурної спадщини Польщі.

Наразі Харківщина є лідером серед інших регіонів країни за кількістю пам’яток культури, культурної спадщини, які було пошкоджено чи зруйновано. На території області пошкоджено 113 об’єктів культурної спадщини.