Наразі Харківщина є лідером серед інших регіонів країни за кількістю пам’яток культури, культурної спадщини, які було пошкоджено чи зруйновано.

Про це під час робочого візиту розповів Міністр культури та інформаційної політики України Олександр Ткаченко.

«Те, що я побачив на власні очі, не може не засмучувати, але й причина приїзду полягала в тому, щоб спільно з владою Харківщини напрацювати алгоритм дій, який би міг унебезпечити об’єкти матеріальної і нематеріальної культурної спадщини, об’єкти музейного фонду», – підкреслив Олександр Ткаченко. 

Міністр зазначив, що важливо не тільки вберегти надбання нашої історії, напрацювання наших митців на Харківщині, але створити умови для продовження процесу творення культури.

Начальник Харківської ОВА Олег Синєгубов зазначив, що на території області пошкоджено 113 об’єктів культурної спадщини.

«Ми з самого початку війни спілкуємося з Міністерством фактично в режимі 24 години на добу. Постійно виникають питання щодо вжиття заходів зі збереження нашої культурної спадщини, яка постійно страждає, на жаль, від ударів російської федерації. Проте під егідою профільного Міністерства у нас чітко відпрацьовано алгоритм щодо збереження культурних цінностей», – зазначив керівник області. 

Олег Синєгубов також повідомив, що наразі представники Міністерства та обласної влади відвідали низку об’єктів, які в майбутньому буде відновлено.

Зазначимо, що у березні Gwara Media відвідала художній музей у Харкові та показала як установа живе під час війни. Вибуховою хвилею були потрощені всі вікна будівлі, постраждали роботи через порушення температурного режиму.