Міністерство освіти та науки України скасувало приєднання Харківського національного педагогічного університету імені Григорія Сковороди до Харківського національного університету імені Василя Каразіна, про це під час брифінгу в харківській метро-школі розповів міністр освіти і науки України Оксен Лісовий.

Аби оптимізувати та зменшити наявну мережу закладів вищої освіти, у Харкові переосмислюють роботу закладів вищої освіти.

«Було прийнято рішення не приєднувати університет імені Сковороди до університету імені Каразіна і дати можливість університету імені Сковороди працювати далі автономно. Це рішення в тому числі було пов’язано з профільністю університету Сковороди і таким показником, як відсоток профільного працевлаштування саме випускників-педагогів і в тому числі з тим баченням, яке запропонувало нам керівництво університету щодо подальшого розвитку», – додає Оксен Лісовий.

Раніше МОН планува об’єднати два харківські виші: національний університет імені Каразіна та педагогічний університет імені Сковороди, про це говорив ректор педагогічного університету Юрій Бойчук. За його словами, колектив та студенти ЗВО вважали це початком ліквідації.

Зазначимо, що 13 лютого 2024 року, Кабінет Міністрів України ухвалив розпорядження «Про реорганізацію Української інженерно-педагогічної академії» у Харкові. Невдовзі її приєднають до Харківського національного університету імені В.Н. Каразіна.

Читайте ще

«Це болісне питання»: Лісовий прокоментував ректорство в ДБТУ нардепа Одарченка в Харкові. Нардеп України від партії «Слуга народу» Андрій Одарченко, якого підозрюють у хабарі криптовалютою, продовжує були ректором Державного біотехнологічного університету, однак його контракт з закладом вищої освіти призупинений.