Для забезпечення виплат академічних стипендій на рівні 35% стипендіатів ЗВО Харкова у вересні-грудні 2023 року додатково спрямували 51 358 000 гривень. Про це у відповіді на запит народної депутатки Юлії Гришиної повідомив міністр освіти і науки України Оксен Лісовий.

Мова йде про такі університети:

  • Національний технічний університет «Харківський політехнічний інститут» отримав 12 мільйонів 400 тисяч грн;
  • Харківський національний університет імені В.Н. Каразіна – 9 мільйонів 740 тисяч грн;
  • Харківський національний економічний університет імені Семена Кузнеця – 4 мільйони 940 тисяч грн;
  • Харківський національний університет радіоелектроніки – 6 мільйонів 200 тисяч грн;
  • Національний юридичний університет імені Ярослава Мудрого – 1 мільйон 280 тисяч грн;
  • Харківський національний університет міського господарства імені О. М. Бекетова – 2 мільйони 760 тис. грн;
  • Державний біотехнологічний університет – 4 мільйони 400 тис. гривень.

МОН продовжує працювати над пошуком внутрішніх резервів додаткового фінансового ресурсу для забезпечення стипендійних виплат на законодавчо визначеному, хоча б мінімальному рівні, оскільки вважає, що розгляд питання скорочення ліміту стипендіатів, на чому наполягає Міністерство фінансів України, потребує виваженого підходу і відтермінування в часі.

«На думку МОН, будь-яке згортання соціального захисту (а академічна стипендія у нинішніх умовах хоч і незначна, але стабільна фінансова підтримка) може отримати негативний відгук в студентському середовищі та навіть і в суспільстві», – додає у відповіді на запит міністр освіти і науки Оксен Лісовий.

За інформацією нардепки, найбільша заборгованість у закладах вищої освіти Сумської області — понад 5,5 млн грн. На другому місці Львівська область (понад 4 млн), на третьому — Вінницька (понад 3 млн грн), проте інформація надана не про всі регіони України.

Читайте також

У профтехучилищі Харкова витратили близько 25 млн грн на безпідставні премії – Держаудитслужба. Протягом п’яти років працівникам закладу виплачували премії за відсутності підстав для їх призначення. 

Громада на Харківщині планує витратити 63 млн грн на будівництво шкільного укриття. Планується, що захисна споруда матиме площу 473,9 м² та буде розрахована на 400 людей. Тривалість будівництва – 6 місяців, а строк завершення виконання робіт – 1 червня 2024 року.