Чотирилапий синоптик – харківський бабак Тимко III оголосив свій прогноз щодо майбутньої весни. Якщо вірити йому, вона має прийти вже з середини березня.

Уже традиційно віщування навіть попри війну проходило у селищі Гайдари на Харківщині у біологічній науковій станції Харківського національного університету імені В. Н. Каразіна.

Ректорка Каразінського університету Тетяна Кагановська разом з Тимком (Фото: Олександр Магула для Ґвара Медіа)

«По-перше, дуже рада всіх вас бачити саме тут. Сьогодні день символічний. Майже рік як ми живемо іншим життям. Рік тому ми тут зустрічалися, слухали прогнози та вірили в те, що все збудеться.

По-друге, ми дійсно живемо в фільмі “День бабака”. Щоранку прокидаємося і перше, що робимо і дай Боже, щоб лише зранку, а не вночі читаємо новини. Дуже хвилюємося за близьких і віримо у перемогу України.

Тому дуже символічно, що ми на деякий момент трошки відволіклися і будемо дивитися як наш шановний Тимко обов’язково сповістить про нашу перемогу. Цього ми чекаємо більше, ніж теплої весни. Чекаємо весняної перемоги», — розповіла ректорка Каразінського університету Тетяна Кагановська.

Марку Каразінський віщун Тимко, яку Укрпошта підготувала спеціально до цієї дати (Фото: Олександр Магула для Ґвара Медіа)

Бабак самостійно погасив марку «Каразінський Тимко прогнозує перемогу», яку Укрпошта підготувала спеціально до цієї дати.

Бабак Тимко III (Фото: Олександр Магула для Ґвара Медіа)

Оскільки тварини мешкають в клітках біостанції на території Великобурлуцької громади у Нестерівці, то всі бабаки, у тому числі Тимко, пробули під російською окупацією аж до звільнення у вересні.

Тимко робить свій прогноз щодо теплої весни (Фото: Олександр Магула для Ґвара Медіа)

Байбак внесений до Червоної книги під її охорону. Якщо в 1995 році в Україні, згідно з офіційною статистикою, налічувалося 110,5 тисяч байбаків, то зараз це число може не перевищувати 10 тисяч тваринок.

На гостей події очікували смачні частування (Олександр Магула для Ґвара Медіа)

20-й день бабака

День бабака на біостанції в Гайдарах під Змієвом започаткували у 2004 році харківські науковці. За цей час про прихід весни оповіщали три бабаки. Самі ж науковці збігів з прогнозами синоптиків не відстежували.

На гостей події очікували смачні частування (Олександр Магула для Ґвара Медіа)
Пам’ятник бабаку (Олександр Магула для Ґвара Медіа)

Аби творити медіа разом із читачами, ми розвиваємо Спільноту. Саме твій внесок допоможе нам купити бензин для поїздки у важкодоступні зони, ідентифікувати ще один підрозділ росіян, що атакували Харківщину, або ж зняти сюжет про мешканців міста. Долучайся!