Чотирилапий синоптик – харківський бабак Тимко III оголосив свій прогноз щодо майбутньої весни. Якщо вірити йому, вона має прийти вже з середини березня.

Уже традиційно віщування навіть попри війну проходило у селищі Гайдари на Харківщині у біологічній науковій станції Харківського національного університету імені В. Н. Каразіна.

Ректорка Каразінського університету Тетяна Кагановська разом з Тимком (Фото: Олександр Магула для Ґвара Медіа)

«По-перше, дуже рада всіх вас бачити саме тут. Сьогодні день символічний. Майже рік як ми живемо іншим життям. Рік тому ми тут зустрічалися, слухали прогнози та вірили в те, що все збудеться.

По-друге, ми дійсно живемо в фільмі “День бабака”. Щоранку прокидаємося і перше, що робимо і дай Боже, щоб лише зранку, а не вночі читаємо новини. Дуже хвилюємося за близьких і віримо у перемогу України.

Тому дуже символічно, що ми на деякий момент трошки відволіклися і будемо дивитися як наш шановний Тимко обов’язково сповістить про нашу перемогу. Цього ми чекаємо більше, ніж теплої весни. Чекаємо весняної перемоги», — розповіла ректорка Каразінського університету Тетяна Кагановська.

Марку Каразінський віщун Тимко, яку Укрпошта підготувала спеціально до цієї дати (Фото: Олександр Магула для Ґвара Медіа)

Бабак самостійно погасив марку «Каразінський Тимко прогнозує перемогу», яку Укрпошта підготувала спеціально до цієї дати.

Бабак Тимко III (Фото: Олександр Магула для Ґвара Медіа)

Оскільки тварини мешкають в клітках біостанції на території Великобурлуцької громади у Нестерівці, то всі бабаки, у тому числі Тимко, пробули під російською окупацією аж до звільнення у вересні.

Тимко робить свій прогноз щодо теплої весни (Фото: Олександр Магула для Ґвара Медіа)

Байбак внесений до Червоної книги під її охорону. Якщо в 1995 році в Україні, згідно з офіційною статистикою, налічувалося 110,5 тисяч байбаків, то зараз це число може не перевищувати 10 тисяч тваринок.

На гостей події очікували смачні частування (Олександр Магула для Ґвара Медіа)

20-й день бабака

День бабака на біостанції в Гайдарах під Змієвом започаткували у 2004 році харківські науковці. За цей час про прихід весни оповіщали три бабаки. Самі ж науковці збігів з прогнозами синоптиків не відстежували.

На гостей події очікували смачні частування (Олександр Магула для Ґвара Медіа)
Пам’ятник бабаку (Олександр Магула для Ґвара Медіа)