9 вересня Рада ЄС ухвалила рішення про повне призупинення дії угоди про спрощення візового режиму з росією. Тепер для громадян росії діятимуть загальні правила візового кодексу.

Як зазначалось раніше, призведе до підвищення цін за оформлення візи з 35 євро до 80 євро, також збільшення термінів оформлення віз, а також застосування більш обмежувальних правил для видачі багаторазових віз.

«Угода про спрощення візового режиму надає привілейований доступ до ЄС громадянам надійних партнерів, з якими ми поділяємо спільні цінності. Своєю неспровокованою та невиправданою військовою агресією, включаючи напади на цивільне населення, росія зламала цю довіру та розтоптала фундаментальні цінності нашої міжнародної спільноти. Сьогоднішнє рішення є прямим наслідком дій росії та ще одним доказом нашої непохитної відданості Україні та її народу», – заявив Віт Ракушан, міністр внутрішніх справ Чехії.

Рішення набуде чинності з дня ухвалення та застосовуватиметься з 12 вересня 2022 року.

Що відомо про спрощення візового режиму між ЄС і росією?

– Набула чинності 1 червня 2007 року, з метою полегшити видачу короткострокових віз (не більше 90 днів за 180 днів) на основі взаємності.

– Після повномасштабного вторгнення рф на територію України, Європейська Рада засудила військову агресію росії та 25 лютого частково призупинила дію угоди про спрощення візового режиму для дипломатів, інших російських чиновників і бізнесменів.

– 31 серпня міністри закордонних справ досягли політичної згоди щодо повного призупинення дії угоди про спрощення візового режиму.

Нагадаємо, що Польща, Латвія, Литва та Естонія з 19 вересня обмежить в’їзд росіянам.