Завтра у 11 на Індустріальній. Поїздка з прокурорами до Малої Рогані ексгумуватиме тіло чоловіка у формі. Попередньо: або російський військовий, або цивільний, який переодягнутий у військову форму.

Саме так звучав початок цієї історії.

Коли ми приїхали на локацію, ми довго йшли через зарослі і побачили залишки. Це була страшна картина – частина тіла, кістки, здається над ними попрацювали тварини. Людини не було – лише експонати з біологічного музею кісток. Ми заслухали координати. Зимній одяг тримав те, що залишилось від чоловіка.

Судмедексперти дослідили залишки і не побачили нічого особливого. Заміряли розміри, взяли проби. Причина смерті невідома. Очікувана дата смерті з 24 лютого по 28 березня – коли селище було окуповане.


Лише коли копачі збирали рештки, знайшли руки, які були змотані скотчем і пластиковою лентою. Це було неочікувано. Отже людину тримали в полоні і вивезли в ліс. Версія слідства одразу змінилась на розслідування за фактом порушення законів та звичаїв війни, поєднаного з умисним вбивством (ч. 2 ст. 438 КК України).
Хто це зробив і чи буде за це відповідати?

Скотч і пластикові стяжки, якими зав’язали руки цивільному. Фото: Сергій Прокопенко
Копачі забирають тіло. Фото: Сергій Прокопенко
Скринька судмедексперта. Фото: Сергій Прокопенко
Фіксація воєнних злочинів. Фото: Сергій Прокопенко
Що тут сталось? Думають прокурори. Фото: Сергій Прокопенко
Поліцейський в рукавичках перед початком роботи