Представники іноземних фондів готові допомогти Харкову підготуватися до опалювального сезону.

Одразу декілька організацій зголосилися допомогти місту, серед яких: Норвезька рада у справах біженців (NRC), «Solidarités International» (Франція), «People in Need» (Чехія), «ACTED» (Франція) та «UNHCR» (агенція ООН). Вони планують надати Харкову теплові прилади та паливо для них, профінансувати заміну вікон та дверей.

Міський голова Ігор Терехов зустрівся з європейцями та розповів про поточні проблеми у місті. Він повідомив, що через обстріли тією чи іншою мірою зруйновано понад 4 тис. житлових будинків, 110 шкіл, понад 100 дитячих садків, понад 50 закладів охорони здоров’я та сотні інших адміністративних та нежитлових будівель. Також ворог цілеспрямовано знищує систему теплопостачання.

«Попереду опалювальний сезон, холоди. Нам потрібно, щоби харків’яни не замерзли, не померли від морозів. Останні обстріли показують, що агресори цілеспрямовано бомбардують інфраструктуру «Харківських теплових мереж» – ТЕЦ, котельні, тепломагістралі. І від того, як ми підготуємося до опалювального сезону і як діятимемо під час обстрілів в осінньо-зимовий період, залежить дуже багато», – зазначив Ігор Терехов.

Зазначимо, що міжнародні організації всебічно допомогають місту, яке знаходиться у безпосередній близькості до лінії фронту. ООН та ВООЗ надали харківським лікарням 7 генераторів забезпечення енергетичної стабільності. Такі пристрої дозволять безперебійно працювати кисневим станціям, операційним та реанімаціям.