Два генератори надійшли від установ ООН, ще п’ять – від Всесвітньої організації охорони здоров’я.

Департамент охорони здоров’я Харківської ОВА повідомляє, що два потужні генератори AKSA 200A було поставлено в межах проєкту міжнародної технічної допомоги «Забезпечення енергетичної стабільності лікарень України». Всього Україна по програмі ООН від міжнародних партнерів отримала 110 генераторів.

«Ми розуміємо, що окупанти продовжують руйнувати соціальну інфраструктуру області, в тому числі будівлі закладів медицини. Тому важливо в разі надзвичайної ситуації мати автономні джерела електроенергії, які забезпечать генератори та дозволять проводити безперебійну роботу кисневих станцій, операційних та реанімації», сказав директор Департаменту охорони здоров’я ХОВА Максим Хаустов.

Одна з лікарень, що отримала генератор, розташована на постійній лінії вогню, практично щоденно тут бувають перебої електропостачання.

«Завдяки отриманому генератору в закладі вдалося налагодити роботу відділення для надання допомоги населенню», – сказав керівник медзакладу.

Ще 5 генераторів різної потужності (80 кВт, 64 кВт та 6,5 кВт) отримали лікарні Харківщини від ВООЗ. Ці генератори вже розподілені між закладами охорони здоров’я.

Раніше на Харківщину прибули транспортні апарати ШВЛ, які придбали в межах ініціативи UNITED24. Це медичне обладнання необхідне для забезпечення вентиляції легень пораненої людини, тому рятуватиме життя як військових, так і цивільних.