Тепер Amnesty International хоче, щоб їх доповідь про українських військових перевірили незалежні експерти.

Про це повідомляє Deutsche Welle.

Ідеться про перевірку процесів і рішень, що передували публікації звіту, проведенню досліджень, підготовці матеріалу, а також про юридичний та політичний аналіз доповіді.

«Ми хочемо зрозуміти, що саме пішло не так і чому, щоб отримати уроки й покращити нашу роботу в галузі прав людини», – кажуть в AI.

В організації шкодують, що пресреліз оприлюднили без достатнього контексту.

«У ньому не було приділено належної уваги російській агресії з порушенням міжнародного права та численним військовим злочинам, скоєним російськими військовими та задокументованим Amnesty International», – вважають правозахисники.

Нагадаємо, що сталося:

  • 4 серпня Amnesty International опублікували звіт, в якому звинуватили українських військових у створенні небезпечних умов для цивільних. 
  • Влада України назвала несправедливим звинувачення українських військових, враховуючи, що є реальна загроза збоку росії. Також звіт розкритикували правозахисники.  
  • Після цього звільнилась очільниця українського офісу Amnesty International Оксана Покальчук.
  • Генеральна секретарка Агнес Калламар заявила, що організація зазнала атак з боку українських і російських «тролів» у соцмережах.
  • Amnesty International вибачилась, за спричинений біль, викликаний її заявою від 4 серпня щодо українських військовослужбовців, однак від висновків не відмовились. 
  • Наразі відомо, що фінська філія правозахисної організації Amnesty International втратила близько 400 донорів після того, як міжнародна організація опублікувала звіт із критикою ЗСУ.