Українські війська ставлять під загрозу цивільне населення, створюючи бази та системи озброєння в населених житлових районах, зокрема в школах і лікарнях, відбиваючи російське вторгнення, повідомила у своєму прес-релізі Amnesty International.

Організація зазначає, що така тактика порушує міжнародне гуманітарне право та ставить під загрозу цивільне населення, оскільки перетворює цивільні об’єкти на військові цілі. Після цього російські удари по населених пунктах призводять до загибелі мирних жителів та руйнування цивільної інфраструктури.

«Ми задокументували приклад того, як українські війська наражають на небезпеку цивільних осіб і порушують звичаї ведення війни, коли вони діють у населених пунктах. Перебування в обороні не звільняє українських військових від дотримання міжнародного гуманітарного права», — сказала Агнес Калламар, генеральна секретарка Amnesty International.

У релізі Amnesty International також додається, що що росія вчиняє військові злочини, незаконно обстрілюючи житлові райони Харкова, де не розташовувалися українські сили.

Зазначимо, що в Офісі президента на це відповіли, що життю українців загрожує лише російська армія, а доповіді Amnesty International є участю в дискредитаційній кампанії росії проти України.

«Сьогодні Росія докладає максимум зусиль, щоб дискредитувати Збройні Сили України в очах західних суспільств і зірвати постачання зброї, використовуючи всю мережу своїх агентів впливу. Шкода, що така організація, як Amnesty International бере участь у цій кампанії з дезінформації та пропаганди», — відповів Радник глави Офісу президента України Михайло Подоляк.

Виконавчий директор Української Гельсінської спілки з прав людини Олександр Павліченко назвав матеріал маніпулятивним:

Ганна Маляр також заявила на брифінгу, що доповідь Amnesty International не враховує низку факторів війни. Що ЗСУ можуть розміщувати в містах системи ППО для захисту, що місцева влада регулярно проводить евакуацію населення в разі загрози, хоча й не всі мешканці погоджуються на евакуацію.