Міжнародна правозахисна організація Amnesty International шкодує про спричинений біль, викликаний її заявою від 4 серпня щодо українських військовослужбовців.

«З початку повномасштабного вторгнення росії в Україну в лютому 2022 року Amnesty International ретельно документує та звітує про військові злочини та порушення, скоєні в Україні, спілкуючись із сотнями жертв і тих, хто вижив, чиї історії висвітлюють жорстоку реальність російської агресивної війни. Ми закликали світ продемонструвати свою солідарність з українцями конкретними діями, і ми продовжуватимемо це робити», – йдеться в звенення організації.

29 липня Amnesty International надіслала українському уряду лист із детальним описом висновків. У листі включено GPS-координати та іншу конфіденційну інформацію про місця, включно зі школами та лікарнями, де Amnesty International задокументували, що українські сили базуються серед цивільних.

Раніше, 4 серпня правозахисна організація Amnesty International заявила, що українські військові, які стримують російську навалу, наражають на небезпеку цивільне населення, створюючи бази і розміщуючи озброєння в школах і лікарнях.

З іншої сторони, на сайті організації нема жодного слова щодо масового вбивства українських військовополонених в Оленівці та засудження дій окупантів, які знищили полонених захисників України.

Gwara Media розібрала повідомлення Amnesty International про українських військових.