Gradus Research провели восьму хвилю дослідження «Градус суспільства під час війни», у якому з’ясовують чи слухають українці російську музику та, як громадяни переходять на українську мову.

За результатами, 45% опитаних відмовилися від споживання музики російських виконавців із початку повномасштабного вторгнення. Ще 20% респондентів відповіли, що не слухали її й до війни. Значно менше продовжують слухати російську музику 22% українців і лише 7% слухають такий контент як і раніше.

Перехід на українську мову

До повномасштабного вторгнення 56% українців спілкувалися в побуті російською, а українською — 43%. Наразі ситуація інакша — у повсякденному житті українською спілкується 61% опитаних.

Найбільший приріст україномовного населення спостерігається в південному регіоні та в Києві, а також у східному регіоні. Найактивніше переходять на державну мову молодь (18–24 роки) та старша вікова група (55–60 років).

Інфографіка Gradus Research / Скриншот: презентація дослідження Gradus Research

Опитування проведено дослідницькою компанією Gradus Research у період 24–25 квітня 2023 року, методом самозаповнення анкети в мобільному застосунку. Вибірка: 1000 респондентів у віці 18–60 років, які мешкають у населених пунктах із чисельністю понад 50 000 жителів.

Читайте також: Історія розмовного клубу в Харкові: як мешканці міста опановують українську мову.

Підписуйтесь на нас у Facebook і Telegram, переглядайте YouTube.