Попри повномасштабне вторгнення 30% українців задоволені власним життям, йдеться в опитуванні Європейської бізнес асоціації (EBA) і Gradus Research.

Серед представників бізнесу показник становить 44%. Найкращі оцінки рівня життя надає молодь віком до 25 років і жителі Києва.

В опитуванні взяла участь 1091 людина віком від 16 до 60 років, серед яких 359 людей — представники бізнесу. Дослідження проводили у квітні — травні 2023 року.

Наразі своєю роботою задоволені 34% від загальної аудиторії опитаних та 69% представників бізнесу. Найбільше у своїй роботі подобається дружня атмосфера в колективі, комфортні умови праці й можливість працювати віддалено.

Дослідники вважають, що на думку респондентів може впливати й рівень підтримки від роботодавця в складні часи, Для 23% опитаних це авансові виплати, допомога з релокацією і компенсацією витрат на житло. Серед бізнес-аудиторії — це 81%.

Суттєво гіршими є оцінки рівня доходу. Для 85% українців його недостатньо, серед бізнесу показники теж високі — 38%. При цьому 80% опитаних представників бізнесу зароблять понад 20 тисяч гривень на місяць.

Лише 13% українців вважають власний дохід достатнім, а 2% «більшим за достатній». При тому, що 76% загальної аудиторії отримують менше ніж 20 тисяч гривень на місяць, а 53% — менше ніж 10 тисяч гривень.

Безпекова ситуація в Україні

Серед бізнес-аудиторії 53% вважають рівень безпеки в Україні незадовільним, такої ж думки 47% загальної аудиторії. Більшість із них проживає в східних областях, ближче до лінії фронту.

Близько 33% опитаних задоволені рівнем демократичних свобод і надання адмінпослуг, трохи менше третини — невдоволені.

  • Допомога під час війни: як бізнес допомагає вирішувати соціальні проблеми — дослідження.

Підписуйтесь на нас у Telegram і Facebook, переглядайте YouTube та TikTok.