Згідно з результатами дослідження компанії Gradus Research, 58% українців вважають припустимим використання гумору та жартів у комунікаціях брендів під час війни.

Інфографіка Gradus Research / Зображення: gradus.app

Більшість спеціалістів з маркетингу (61%) також підтримує використання жартів та гумору в рекламних матеріалах під час війни. Втім, використання жартів у цей період є ризикованим.

Соціологи зазначають, що, попри ризики, в українців є потреба в такому контенті. Споживачі хочуть отримувати позитивні емоції та контент, але не обов’язково пов’язаний з жартами чи святкуванням.

Інфографіка Gradus Research / Зображення: gradus.app

«Гумор залишається національним антидотом від стресу, а маркетологи озвучують думку про те, що якщо звичайні люди продовжують жартувати у соцмережах і робити меми, це означає, що бренди теж можуть це робити, лише з певною обережністю», — коментують дослідники.

Теми сім’ї та волонтерства вважаються найбільш прийнятними контекстами для комунікацій брендів під час війни. Вони впливають на емоції людей заспокійливо та позитивно. Маркетологи, зі свого боку, відносять тему сім’ї до ризикових, оскільки може бути певний страх травмування частини аудиторії.

Інфографіка Gradus Research / Зображення: gradus.app

Благодійність та підтримка Збройних Сил України вважаються прийнятними контекстами. Однак, ці теми виявилися менш емоційно зарядженими для респондентів і не спонукають до активної включеності та емпатії з боку аудиторії.

Опитування було проведено із 29 травня до 12 червня 2023 дослідницькою компанією Gradus Research для Українського маркетинг-форуму методом самозаповнення анкети серед 5000 респондентів віком 18-60 років, що проживають у містах із населенням понад 50 тис.

Читайте також

  • Пропри повномасштабне вторгнення, громадяни продовжують підтримувати високий рівень самопочуття та відчуття щастя. 70% українців вважають себе щасливими.
  • На запитання про те, чи відчувають вони гордість за те, що є мешканцями свого міста, позитивно відповіли 96% респондентів-харків’ян. Таким чином, харків’яни посіли перше місце серед жителів усіх обласних центрів країни. Друге місце у рейтингу займає Київ, де «так» відповіли 93% респондентів.
  • Більшість українців мають близьких, які отримали поранення або загинули через російське вторгнення.