Харківська обласна прокуратура затвердила обвинувальний акт стосовно 56-річного чоловіка за колабораціонізм за ч. 7 ст. 111-1 Кримінального кодексу України.

Як з’ясувало слідство, під час окупації Куп’янська обвинувачений добровільно взяв участь в «Управлінні внутрішніх ВГА Харківської області», уклавши трудовий договір з «головою» окупаційної адміністрації та обійнявши посаду «поліцейського взводу патрульної служби».

Обвинувачений мешканець Куп’янська / Фото: Харківська обласна прокуратура

Протягом трьох місяців — з липня по вересень минулого року — чоловік чергував на блокпостах, які контролювалася російськими військовими, а також охороняв та забезпечував контрольно-пропускний режим будівлі псевдоправоохоронного органу.

Після звільнення Куп’янська від окупації підозрюваного викрили українські правоохоронні органи. На клопотання прокурорів суд обрав запобіжний захід у вигляді тримання під вартою без права внесення застави.

Справу про колабораційну діяльність розглядатиме Червонозаводський районний суд міста Харків.

Читайте також

  • Під час окупації Куп’янського району жінка добровільно погодилася співпрацювати з представниками Росії та обійняла посаду «в. о. начальника відділу культури, молоді та спорту військово-цивільної адміністрації Куп’янського району» при окупантах.
  • СБУ повідомила про нову підозру Шарію, який допомагав ФСБ робити поставні відео з допитів українських полонених. Викрито нові факти інформаційно-підривної діяльності прокремлівського блогера Анатолія Шарія, які він виконував за завданням російських спецслужб.
  • Прокурори викрили мешканця Харківщини, який працював в окупаційній адміністрації.