Куп’янська окружна прокуратура Харківської області повідомила про підозру 40-річній жінці у колабораціонізмі за ч. 5 ст. 111-1 Кримінального кодексу України.

Як встановило слідство, під час окупації Куп’янського району підозрювана добровільно погодилася співпрацювати з представниками Росії та обійняла посаду «в. о. начальника відділу культури, молоді та спорту військово-цивільної адміністрації Куп’янського району» при окупантах.

До її обов’язків входили роботи, пов’язані з видачею наказів, прийомом, перевезенням та зберіганням грошових коштів, а також вести облік товарно-грошових звітів.

Наразі підозрювана ухиляється від слідства, і розглядається питання щодо оголошення її у розшук.

Імовірно, йдеться про Анну Бібік. Людина з таким самим ПІБ перебуває на посаді головного бухгалтера у Куп’янській міськраді. На фото вона стоїть разом з самопроголошеним гауляйтером Харківської області Віталієм Ганчевим. Імовірно, зараз представники окупаційної адміністрації знаходяться у Бєлгороді — вони покинули Харківщину у вересні 2022-го, коли українські військові звільнили окуповану частину регіону.

UPD (09.07.2023, 18:26) В описі фото додано «ймовірна» відповідно до ст. 62 Конституції України: особа вважається невинуватою у вчиненні злочину і не може бути піддана кримінальному покаранню, доки її вину не буде доведено в законному порядку і встановлено обвинувальним вироком суду.

Читайте також

  • СБУ повідомила про нову підозру Шарію, який допомагав ФСБ робити поставні відео з допитів українських полонених. Викрито нові факти інформаційно-підривної діяльності прокремлівського блогера Анатолія Шарія, які він виконував за завданням російських спецслужб.
  • Прокурори викрили мешканця Харківщини, який працював в окупаційній адміністрації.