До Верховної Ради України надійшла заява від Дмитра Шпенова про складення депутатських повноважень та дострокове припинення повноважень народного депутата України.

Про це повідомив голова Верховної Ради України Руслан Стефанчук.

Спікер українського парламенту зазначив, що заява буде розглянута на найближчому пленарному засіданні парламенту.

Хто такий Дмитро Шпенов?

Дмитро Шпенов народився у Харкові, де закінчив Національну юридичну академію ім. Я.Мудрого за спеціальністю «Правознавство» та ХНУ ім. В.Каразіна за фахом «Фінанси». Згодом здобув звання заслуженого юриста України.

У 2006 став депутатом Криворізької міської ради. У 2012 році був обраний до Верховної Ради від «Партії регіонів» за тим же округом, а у 2007 році — за списком під номером 142. Обидва рази був членом партії.

16 січня 2014 року голосував за так звані «закони 16 січня» або «диктаторські закони», які суттєво обмежили права та свободи громадян.

У листопаді 2014 року — народний депутат 8 скликання, обраний як безпартійний самовисуванець за 37 округом (Дніпропетровська область), член фракції «Опозиційний Блок». Голова підкомітету з питань цивільного та адміністративного законодавства Комітету Верховної Ради України з питань правової політики та правосуддя.

У 2019 році був обраний до Верховної Ради 9 скликання як безпартійний самовисуванець за 37 округом (Дніпропетровська область). Позафракційний. Член Центральної контрольно-ревізійної комісії партії «Опозиційний Блок». Член Комітету з питань правової політики.

21 червня 2022 року під час голосування за Стамбульську конвенцію (Конвенція Ради Європи про запобігання насильству стосовно жінок і домашньому насильству та боротьбу із цими явищами), був одним з 8 народних депутатів, які проголосували проти.

Наприкінці 2022 року проголосував за містобудівну реформу (#5655), яка впроваджувалася в інтересах забудовників і нівелювала вплив громадян на відбудову України. Публічне обговорення проєкту не проводилося. ГО, ЗМІ та Асоціація міст України закликали нардепів доопрацювати проєкт. За кілька годин після голосування петиція з вимогою до президента накласти вето набрала більше ніж 25 000 голосів. НАЗК повідомила, що подані антикорупційні зауваження не враховані повною мірою.

Читайте також

  • «Людина дуже дієва»: в університеті прокоментували роботу нардепа Одарченка, якого спіймали на хабарі