Вдалося повернути додому 9 українських дітей, які перебували на тимчасово окупованій території.

Про це повідомив Уповноважений із прав людини Верховної Ради Дмитро Лубінець.

«Історії цих дітей — вражають. Наприклад, двоє діток тривалий час перебували на ТОТ, і тепер — нарешті — вдалося повернути їх батькам. Також нам вдалося повернути на Батьківщину хлопця, якого росіяни звинуватили в підриві моста, місяць тримали у в’язниці та допитували. Він пройшов усі кола пекла, зокрема, і фільтрацію. Але тепер він із мамою, в Україні», — написав він Лубінець.

Він також додав, що з міркувань безпеки не може розповідати деталі повернення.

За даними віцепрем’єр-міністерки, міністерки з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій Ірини Верещук, з початку повномасштабного вторгнення вдалося повернути 380 дітей.

До Росії вивезли близько 700 тисяч українських дітей. З них 1,5 тисячі дітей-сиріт або дітей  які залишилися без піклування. Про це стало відомо з доповіді російської уповноваженої з прав дитини Марії Львової-Бєлової.

За офіційними даними української влади на 31 липня 2023 року, з 24 лютого 2022 року з України до Росії депортували 19 546 дітей. 

За інформацією українських правозахисників кількість викрадених дітей перевищує «сотні тисяч». Більшість вивезли з Маріуполя, Херсонської, Харківської та Київської областей.

Починаючи з 15 червня українські правозахисники фіксують, що РФ вивозить українських дітей до Білорусі. Спочатку російські військові забирали дітей із так званої ЛНР та ДНР, тепер такі випадки спостерігають в окупованій Запорізькій області та частково окупованій Херсонщини.

Читайте також

  • Як Росія створювала умови для депортації українців — звіт правозахисників.
  • У Білорусі визнають депортацію український дітей за підтримки Лукашенка.