Починаючи з 15 червня українські правозахисники фіксують, що РФ вивозить українських дітей до Білорусі, розповіла Катерина Рашевська, юристка Регіонального Центру прав людини під час брифінгу.

Спочатку російські військові забирали дітей із так званої ЛНР та ДНР, тепер такі випадки спостерігають в окупованій Запорізькій області та частково окупованій Херсонщини.

Наразі відомо про чотири місця перебування українських дітей — три в Мінській області (зокрема табір «Дубрава») та одне — у Гомельській. За даними Катерини Рашевської в так звані табори щодня вивозять від 100 до 400 малечі.

Також зафіксовані випадки, коли дітей передають до інших сімей у Росії, змінюючи їхні персональні дані, що потім затягує процес ідентифікувати їх та повернути в Україну. З проталу Діти війни, відомо про повернення лише 373 дітей в українські родини.

«З такими темпами ми повинні чекати ще 52 роки, щоби повернути принаймні частину. Томи ми повинні акумулювати зусилля всього Міжнародного співтовариства й не залишати Україну сама на сам. Відповідні механізми були вже розроблені для повернення так само викрадених дітей, але в СРСР. Відповідь на резолюції існували для Сирії, Іраку, Лівії, Мозамбіку і для України потрібно теж розробити єдиний механізм, щоб Російська Федерація не змогла нічого приховати», — наголошує Катерина Рашевська.

Раніше у Білорусі фактично визнали депортацію українських дітей, та те, що процес триває за підтримки та згоди самопроголошеного президента Олександра Лукашенка. Про це розповідав на інтерв’ю в білоруському провладному виданню БЕЛТА «громадський діяч» та «мотиваційний тренер» Олексій Талай.

Чоловік розповів про «допомогу» дітям із Донбасу: нібито механізм ретельно продумано, щоб діти з постраждалих регіонів могли оздоровитися в білоруських таборах та санаторіях. над організацією розміщення дітей працює його фонд за підтримки ВАТ «Білоруськалій» та «Союзної держави».

Читайте також

  • На окупованих територіях зафіксовано сексуальне насильство над дітьми.

Аби творити медіа разом із читачами, ми розвиваємо Спільноту. Саме твій внесок допоможе нам купити бензин для поїздки у важкодоступні зони, ідентифікувати ще один підрозділ росіян, що атакували Харківщину, або ж зняти сюжет про мешканців міста. Долучайся!