Пташки можуть долати дистанцію до 2,5 тисяч кілометрів, залітати в тил ворога та працювати попри радіоелектронні перешкоди.

Про це повідомив міністр цифрової трансформації Михайло Федоров.

«Це система дальньої розвідки. Наша задача була зробити дуже мобільний комплекс. Система збирається буквально за декілька хвилин без інструменту», — зазначає власник виробництва Олександр.

Комплекс Raybird-3 складається з безпілотника, пускової станції керування, антени та катапульти. Створений компанією «Скаетон». Пташка може проводити в небі до 24 годин на висоті до 4,5 тисяч кілометрів. Зазвичай дрон використовують для розвідувальних, пошукових та рятувальних місій.

Безпілотник успішно використовували при контрнаступі на Харківщині. Окупанти намагалися збити дрон із комплексу БУК на Ізюмському напрямку. Але дрон вижив, ще і простежив за ворожим комплексом, який поїхав на перезарядження. Передав координати артилеристам, які знищили склад росіян. За словами військових, безпілотники не тільки рятують життя захисників, але й ламають хід війни.

Raybird-3 придбали за донорські кошти фонду United24 у рамках проєкту «Армія дронів».

Про проєкт

«Армія дронів» розроблена у співробітництві Генштабу, Міністерство цифрової трансформації та фонду United24 з метою посилення української армії та збереження життя тисяч військових. Комплексна програма включає закупівлю БПЛА, їхній ремонт та оперативну заміну, а також навчальні курси для пілотів.

Нагадаємо, що на озброєнні українських захисників вже є 2 системи Raybird-3. Зокрема, один знаходиться у розвідників фортеці Бахмут, другий — у морських піхотинців.

  • Безпілотники звільнили від податків на ввезення.

Підтримуйте Україну та підписуйтесь на нас у Telegram і Facebook, переглядайте YouTube та TikTok.