Завдяки хабарю депутат очікував отримати кошти з фонду ліквідації наслідків збройної агресії Росії на ремонт будівлі університету, в якому він обіймає посаду ректора.

Національне антикорупційне бюро України та спеціалізована антикорупційна прокуратура викрили на спробі підкупу посадовця народного депутата України. 21 листопада йому повідомили про підозру. Про це розповіли у НАБУ.

Ім’я чиновника не уточнюється, однак за даними Ґвара медіа, ймовірно йдеться про депутата партії «Слуга народу» з Харкова Андрія Одарченка, який є головою підкомітету з питань антикорупційної політики у сфері господарських, земельних і містобудівних правовідносин Комітету Верховної Ради України з питань антикорупційної політики. 

Крім того, інформацію про те, що на хабарі викрили саме Одарченка, підтверджує нардеп Олексій Гончаренко у своєму Телеграмі.

За даними НАБУ, нардеп пропонував голові Державного агентства відновлення та розвитку інфраструктури Мустафі Найєму хабар у криптовалюті Bitcoin, в еквіваленті 50 тисяч доларів США. Завдяки хабарю депутат очікував отримати кошти з фонду ліквідації наслідків збройної агресії Росії на ремонт будівлі університету, в якому він обіймає посаду ректора.

«В обмін на гроші нардеп просив сприяння в отриманні коштів з фонду ліквідації наслідків збройної агресії рф на ремонт підконтрольного йому об’єкта інфраструктури. Після виділення коштів з фонду на криптогаманець викривача-топпосадовця надійшов перший транш неправомірної вигоди в еквіваленті 10 тис. дол. США», – ідеться в повідомленні.

Це перша в історії антикорупційних органів неправомірна вигода у криптовалюті, яку вдалося задокументувати, розповіли у НАБУ. На сьогодні народному депутату вручено повідомлення про підозру.

Довідка

Народився 2 листопада 1978 року в Харкові. Закінчив Харківську державну академію технології та організації харчування та Харківський державний університет харчування та торгівлі. Доктор технічних наук. Професор. 

У 2019 році був обраний народним депутатом 9 скликання по 170 округу (місто Харків) від партії «Слуга народу» як безпартійний. Член Комітету з питань антикорупційної політики.

29 грудня 2021 року Одарченка обрали ректором Державного біотехнологічного університету. Оскільки законодавство не передбачає поєднання мандату народного депутата та посади ректора, дія контракту Одарченка, за даними сайту університету, призупинена. Обов’язки ректора виконує Андрій Кудряшов.

Читайте також

  • «Харків розташований на руській землі»: чоловіка судитимуть за підтримку дій РФ