Російська пропаганда продовжує дискредитувати Президента України через візити до іноземних партнерів та відвідування саміту НАТО. Один із таких кейсів, у якому Володимир Зеленський нібито публічно проявив зневагу до української символіки, ми розібрали у нашому матеріалі.

Що сталося?

До нас у бот «Перевірка» надійшов запит з проханням перевірити зображення, де Президент України Володимир Зеленський ногою поправляє стрічку з кольорами української символіки.

«Так-так, ногою поправляє символіку. Бо то не його символіка», — йдеться у підписі на фото.

Це фото розповсюджують мережею TikTok. Публікація зібрала майже 20 тисяч переглядів. Також новину поширювали й у Twitter.

Подобається матеріал? Долучайся до Спільноти читачів та допомагай нам боротися з російською пропагандою!

Аналіз

Ми дослідили скриншот і з’ясували, що він був зроблений під час візиту Володимира Зеленського до Праги 7 липня 2023 року. Президент України разом із Прем’єр-міністром Чехії Петром Фіалою вшанували чеську боротьбу та демократію біля меморіалу Оксамитової революції.
Про це йдеться у Telegram-каналі Президента. 

Окрім того, подію транслювали чеські ЗМІ, зокрема Idnes.cz. Скриншот фейкоробів був зроблений з відеорепортажу цього медіа. 

Насправді у відео помітно, що на взуття президента лягла стрічка, коли він покладав квіти до меморіалу Оксамитової революції. Після вшанування Володимир Зеленський разом з Прем’єр-міністром Чехії відійшли від символу пам’яті. 

Саме в момент відходу від меморіалу й було зроблено скриншот, який фейкороби видають за зневагу до української символіки. Щоб створити враження, ніби Володимир Зеленський поправляє стрічку ногою, скриншот нахилили під потрібним кутом.

Ми порівняли кадри, надані фейкоробами, зі справжнім відео й пересвідчились: інформація про неповагу Зеленського до української символіки є маніпуляцією.

Висновок: маніпуляція

Читайте ще

  • Український альманах російських фейкових обкладинок. Частина 2
  • Фейк. «Як чудово, що нас скоро приймуть до НАТО!»: нова обкладинка Le Man
  • Провокації ГУР та фальшиві обкладинки: Фейкотня 10.07 — 16.07

Підписуйтесь на нас у Telegram і Facebook, переглядайте YouTube та TikTok.

Аби творити медіа разом із читачами, ми розвиваємо Спільноту. Саме твій внесок допоможе нам купити бензин для поїздки у важкодоступні зони, ідентифікувати ще один підрозділ росіян, що атакували Харківщину, або ж зняти сюжет про мешканців міста. Долучайся!

Аби творити медіа разом із читачами, ми розвиваємо Спільноту. Саме твій внесок допоможе нам купити бензин для поїздки у важкодоступні зони, ідентифікувати ще один підрозділ росіян, що атакували Харківщину, або ж зняти сюжет про мешканців міста. Долучайся!