Добірка найактуальніших фейків та маніпуляцій цього тижня, розвінчані фактчекерами боту ПЕРЕВІРКА, в одному дайджесті.

04.07.2023

Фейк. ГУР готує провокації у Білгородській області

До нас в бот «Перевірка» надійшов допис з Telegram-каналу «Отряд Ковпака», в якому йдеться про те, що у Полтаві нібито почали пошив військової форми російського зразка.

За словами авторів каналу, полтавська швейна фабрика BREVI отримала замовлення на пошиття військової форми зразка збройних сил Росії та підрозділу кадирівців «Ахмат».

«Очевидно, ГУР готує провокацію: ісламістські бойовики, багато з яких є вихідцями з Кавказу, можуть напасти на Білгородську область вдягнені у форму грозненського добровольчого підрозділу Ахмад, що також знаходиться в регіоні», — йдеться у дописі.

Ми почали досліджувати цю тему і вже в інших проросійських пабліках знайшли дотичний до цього дописи. Що ж сталося насправді — читайте у нашому спростуванні.

Факти – важливі. Долучайся до Спільноти видання Ґвара Медіа та підтримуй нас у протидії дезінформації

11.07.2023

Український альманах російських фейкових обкладинок. Частина 2

Останнім часом ми зіткнулися з великою кількістю фейкових обкладинок іноземних видань, що нібито висвітлюють український контрнаступ та/або присвячені Володимиру Зеленському, тому вирішили сформувати другу частину альманаху російських фейкових обкладинок.

Так в мережі поширили фейкову обкладинку видання Courrier international під назвою «Український контрнаступ на річці Стікс».

«Обіцяний Володимиром Зеленським контрнаступ під загрозою… Як втрата Бахмута вплине на перебіг конфлікту», — написано на обкладинці журналу.

Ми з’ясували, що насправді такої обкладинки не існує.

Також російські Telegram-канали поширювали це зображення із написом, що іспанський сатиричний журнал El Jueves висміює український контрнаступ.

На нібито травневій обкладинці журналу зображені хробаки, які їдять рештки тіл українських солдатів та питають: «Який контрнаступ? Нам попереднє ще доїдати та доїдати!». 

Ця обкладинка також є фальшивою.

Детальніше про ці та інші обкладинки читайте в нашому матеріалі.

14.07.2023

Фейк. «Як чудово, що нас скоро приймуть до НАТО!»: нова обкладинка Le Man

13 липня о 18:22 Telegram-канал «Украина.ру» поширив допис, в якому були зібрані нібито обкладинки, що ілюстрували сприйняття західної преси ролі президента Зеленського на саміті НАТО.

Серед інших зображень, поширених ресурсом, нашу увагу привернула обкладинка турецького журналу Le Man, адже це видання рідко використовують пропагандисти. На ній зображена карикатура Володимира Зеленського, якого прив’язали до стовпа над військовою технікою у вогні. Поруч помітно публіку, яка фотографує те, що відбувається. Сам малюнок має назву «Підсумки саміту».

«Як чудово, що нас скоро приймуть до НАТО!», – вигукує Зеленський на малюнку.

Чи дійсно існує така обкладинка з Зеленським – читайте в нашому матеріалі на сайті.

Читайте ще

Підписуйтесь на нас у Telegram і Facebook, переглядайте YouTube та TikTok.

Аби творити медіа разом із читачами, ми розвиваємо Спільноту. Саме твій внесок допоможе нам купити бензин для поїздки у важкодоступні зони, ідентифікувати ще один підрозділ росіян, що атакували Харківщину, або ж зняти сюжет про мешканців міста. Долучайся!

Аби творити медіа разом із читачами, ми розвиваємо Спільноту. Саме твій внесок допоможе нам купити бензин для поїздки у важкодоступні зони, ідентифікувати ще один підрозділ росіян, що атакували Харківщину, або ж зняти сюжет про мешканців міста. Долучайся!