З Фонду ліквідації наслідків збройної агресії виділили 3,6 мільярда гривень відновлення населених пунктів Харківщини, з яких 2,9 мільярда гривень уже перерахували.

Про це повідомив прем’єр-міністр Денис Шмигаль під час засідання членів Конгресу місцевих та регіональних влад при Президентові України.

З цієї суми 3,48 мільярда гривень піде на відновлення 53 житлових багатоповерхових будинків, 43 шкіл, 7 лікарень та інших об’єктів.

Також уже перераховано 2,9 мільярда гривень, з яких планують закупити 38 одиниць спецтранспорту та 76,4 мільярда підуть на окремі об’єкти в Циркунах.

Циркуни все ж відновлюватимуть за програмою «Краще ніж було». У селі зруйновані або пошкоджені практично всі соціальні заклади: школи, дитсадочки, лікарні, амбулаторії та адмінбудівля ради. Взагалі по Циркунівській громаді зруйновано близько 80% житла.

Загалом цьогоріч Уряд виділив понад 60 мільйонів гривень на швидке відновлення на деокупованих територіях.

Фонд ліквідації наслідків збройної агресії  – це спеціальний фонд у складі державного бюджету, щоб закривати значну частину потреб країни з відновлення: будівництво громадських будівель та укриттів, реконструкцію та ремонт об’єктів критичної інфраструктури, житла для ВПО та осіб, які втратили його внаслідок воєнних дій. У жовтні 2022 року парламент проголосував за зміни до Закону про держбюджет на відповідний рік, яким створив фонд ліквідації наслідків збройної агресії. 

Читайте також

  • Понад 1400 медзакладів пошкоджено в Україні за час повномасштабного вторгнення. Найбільше втрат зазнали пологові, лікарні, амбулаторії, поліклініки Харківщини, Донеччини, Миколаївщини, Київщини та Чернігівщини.