У Шевченківському районному суді міста Києва відбувається засідання з оновленим складом суддів щодо обвинувачення ексначальника СБУ Харківщини Романа Дудіна. Розглядатиме справу головуючий суддя Трубніков.

Дудіна звинувачують у вчиненні одразу трьох злочинів за ч. 2 ст. 111 (державна зрада), ч. 5 ст. 407 (самовільне залишення військової частини або місця служби) та ч. 4 ст. 402 (непокора) Кримінального кодексу України.

Раніше головуючий суддя Бугіль взяв самовідвід, адже в нього закінчився допуск до держтаємниці. 

Нагадаємо, в ексначальника СБУ Харківщини Дудіна відкритий конфлікт із начальником ХОВА Олегом Синєгубовим та мером Харкова Ігорем Тереховим через справу про розкрадання гуманітарної допомоги, придбаної коштом держави, після початку російського вторгнення в Харківську область у 2022 році, якою активно займався голова СБУ.

Після звільнення з посади Дудін публікував відео та дописи з критикою голови Харківської ОВА, військових, міського голови та інших посадовців. Після його заяв у Харківській ОВА провели обшуки та доказів викрадення допомоги не знайшли.

За словами Олега Синєгубова, на початку повномасштабного вторгнення Дудін намагався захопити владу в місті. А пізніше покинув Харків без наказу. Ексначальник СБУ такі звинувачення спростовує і запевняє, що з 24 лютого за наказом голови СБУ вирушив у Київ.

Що відомо

  • Роман Дудін очолював Управління СБУ Харківщини з березня 2020 року по травень 2022 року. Президент України Володимир Зеленський звільнив Дудіна після робочої поїздки на Харківщину 29 травня 2022 року. Тоді глава держави розповів, що посадовець «не працював на захист міста з перших днів повномасштабної війни, а думав тільки про себе особисто»;
  • У лютого 2022 року він запевняв, що Харківщина надійно захищена, а УСБУ пильно стежить за ситуацією на кордоні. 24 лютого російські війська захопили північ та схід Харківської області, просуваючись до Харкова;
  • 11 вересня 2022 року Офіс Генпрокурора підтвердив затримання Романа Дудіна. Його підозрюють у державній зраді та самовільному залишенні місця служби, вчиненому в умовах воєнного стану.

Читайте ще

Дудін закидає керівництву поліції Харківщини розкрадання речей у Нікольському  — в Нацполіції відповіли. Під час засідання у Шевченківському районному суді міста Києва ексначальник СБУ Харківщини Роман Дудін звинуватив очільника ГУНП Харківщини Володимира Тимошка та начальника слідчого управління нацполіції в Харківській області Сергія Болвінова у покриванні розкрадання речей в одному з харківських ТРЦ.