Колишній очільник Служби безпеки у Харківській області стверджує, що після початку повномасштабного вторгнення за наказами командування виконував задачі у Києві та Дніпрі.

За словами чоловіка, вже 25 лютого він поїхав на захист Києва, де обороняв один з урядових кварталів. Про це підозрюваний розповів в коментарі Українській Правді.

«Ввечері 25 лютого я отримав прямий наказ на вибуття із Харкова і прибуття зі спецназом на захист Києва. Коли ми прибули до Києва, то побачили, що людей фактично не було. Лише підрозділи контррозвідки та ще кілька інших підрозділів. Ми отримали наказ стати на охорону урядового кварталу, оскільки, відповідно до міжнародних договорів, допоки не захоплені окремі державні будівлі, країна не вважається захопленою», – запевняє Роман Дудін. 

Також за його словами, після виконання всіх задач у Києві, він отримав наказ повертатися до Харкова. Пізніше керівник ОК «Схід» Олег Мікац нібито надав йому команду супроводити патрульну поліцію з Харкова до міста Дніпро, а потім керівництво СБУ на чолі з Іваном Бакановим – вирушити до Києва. 

Дудін стверджує, що має підтвердження своїм словам у вигляді листування і обов’язково представить їх у суді.

Довідка

Роман Дудін колишній очільник Харківського управління СБУ (2020-2022 роки)

Підозрюється у державній зраді, самовільному залишенні військової частини, непокорі.

За даними слідства, 24 лютого 2022 року начальник управління СБ в Харківській області за власною ініціативою почав діяти на шкоду обороноздатності і державній безпеці України. 

Зазначається, що Дудін вчинив дії, «направлені на усунення Голови Харківської обласної військової адміністрації від виконання обов’язків».

В Офісі генпрокурора та Державному бюро розслідувань стверджують, що Дудін залишив місце служби та виїхав за межі Харківської області. На той момент він підпорядковувався командувачу угруповання військ “Харків”. За версією слідства, він виїхав з Харківщини, щоб ухилитися від виконання обов’язків військової служби в умовах воєнного стану.

Читати також:

  • СБУ викрила бойовика, що брав участь в окупації міст на сході України.
  • «Охороняв громадський порядок»: підозрюють мешканця Ізюма.
  • У Чугуєві судитимуть мешканця Великого Бурлука за роботу на окупаційну владу.