Харківська область входить в ТОП-3 місць, де реалізують житлові сертифікати.

У Харківській області 1406 осіб, чиє житло було зруйноване внаслідок збройної агресії РФ, отримали житлові сертифікати на придбання нової оселі. Про це повідомили у Міністерстві розвитку громад, територій та інфраструктури України.

«Люди використовують їх, щоб переїхати в нові домівки і часто обирають саме рідний регіон. Харківська область входить в ТОП-3 місць, де реалізують житлові сертифікати. На сьогодні, вже 338 людей купили житло саме в Харківській області за кошти програми єВідновлення», – ідеться в повідомленні.

Також з травня минулого року вже 18,4 тисячі родин з Харківської області отримали виплати для відновлення пошкодженого житла на загальну суму в два мільярди гривень. За ці кошти постраждалі можуть замінити вікна, двері, полагодити дах та відновити пошкоджені комунікації.

Деякі люди, чиє житло було пошкоджене або зруйноване внаслідок повномасштабного вторгнення під час формування заявок за програмою «єВідновлення» стикаються з проблемами. Основною з них є відсутність у людей сучасних правовстановлюючих документів на житло, повідомив директор Департаменту містобудування та архітектури Харківської ОВА Антон Коротовських під час брифінгу.

За його словами, в багатьох документи ще радянського зразка 1960-1970-х років. Щоб подати заявку на компенсацію, потрібен витяг з державного реєстру речових прав на нерухомість сучасного зразка. Це забирає час, адже люди мають підтвердити через нотаріуса чи реєстратора чинність своїх документів.

Іншою проблемою є відсутність на місці самих заявників – власників пошкодженого житла. Вони або перебувають за кордоном, або в інших регіонах України. Комісія не має права розглядати заявку без присутності власника, тому це ускладнює процес отримання компенсацій.

10 травня 2023 року в Україні стартувала програма «єВідновлення». Українці, житло яких було пошкоджене внаслідок бойових дій, зможуть отримати компенсацію на ремонт. Розповідаємо, як одержати кошти жителям Харківської області.

Читайте також

  • Відсутність документів та власника: якими є основні проблеми при подачі заявок на єВідновлення на Харківщині.
  • Харків’яни отримали майже пів мільярда гривень на ремонт пошкодженого житла.