Загалом компенсації на ремонт пошкодженого житла сягнули 1,33 млрд грн. 

Перший житель Харківщини, який отримав сертифікат за знищене майно за програмою єВідновлення, придбав нерухомість. Вартість його компенсації сягнула майже 870 тисяч гривень. Про це повідомив голова Харківської обласної військової адміністрації. 

За його словами, прийняття заяв на компенсації за знищене майно продовжується. На сьогодні до реєстру надійшла 3 531 заява. У 24 територіальних громадах комісії сформували 651 сертифікат на виплату понад 955 мільйонів гривень. 

Загалом з початку реалізації програми єВідновлення в області подали 26 724 заяви для отримання грошової допомоги на ремонт пошкодженого житла. Найбільше заяв подали жителі Ізюмського, Харківського та Чугуївського районів. 

У Харкові жителі пошкоджених будинків отримали понад 200 мільйонів гривень компенсації.

єВідновлення

Програма єВідновлення — це державна програма, що спрямована на відновлення житла, пошкодженого або зруйнованого внаслідок бойових дій на території України.

Програма стартувала в червні 2022 року, вона передбачає надання грошової допомоги на ремонт житла. Для отримання допомоги необхідно подати заявку в Дії, ЦНАПі або у нотаріуса.

Перші 11 власників зруйнованих квартир на вулиці Наталії Ужвій у Харкові отримали сертифікати на придбання нового житла за програмою «єВідновлення». 

Станом на 11 січня загальна сума сформованих сертифікатів складає понад 15,5 мільйонів гривень. У подальшому держава перерахує ці кошти продавцям нерухомості, яку оберуть власники сертифікатів.

Читайте також

  • У Харкові понад добу розбирали завали на місці зруйнованої п’ятиповерхівки.
  • Власники зруйнованих квартир на Ужвій у Харкові отримали сертифікати на нове житло.