У ДСНС закликають жителів деокупованих районів області бути особливо обачними та не чіпати підозрілих предметів.

Впродовж тижня на Харківщині сапери ДСНС знешкодили 168 боєприпасів. Про це під час брифінгу в Офіційному Медіацентрі ХОВА розповів речник ГУ ДСНС України у Харківській області Євген Василенко.

«Цього тижня випадків підриву цивільного населення на вибухонебезпечних предметах виявлено не було. Утім закликаємо жителів Харківщини особливо на деокупованих та постраждалих територіях бути особливо обачними, в жодному разі не чіпати підозрілих предметів і звертатися до саперів ДСНС за номерами 101 чи 112», – зазначив Євген Василенко. 

Від початку повномасштабного вторгнення внаслідок підриву в Харківській області постраждали 195 людей і 53 загинули.

Загалом на Харківщині працює 21 піротехнічний розрахунок зведеного загону ДСНС: 104 сапери та 38 одиниць техніки. Від початку повномасштабного вторгнення ними було обстежено 4 330 гектар території, 3032 км лінії електропередач, виявлено та знешкоджено 87 538 одиниць вибухонебезпечних предметів.

Харківська область стикається з серйозною проблемою мінування земель, що гальмує розвиток сільського господарства, повідомив заступник голови Харківської ОВА Євген Іванов під час брифінгу. На його думку, за існуючими темпами розмінування для повного очищення Харківщини необхідно буде понад 100 років.

В області потенційно заміновано 570 тисяч гектарів землі. Сапери вже обстежили 52 тисячі гектарів, з яких майже 49 тисяч потребують розмінування. Фактично розміновано лише 293 гектари шляхом міжнародної допомоги.

Читайте також

  • На Харківщині найбільше постраждалих від вибухівок серед областей України.