Усього в Україні травми від вибухонебезпечних предметів отримали 610 людей.

На Харківщині від вибухівок постраждало 223 людини. Це найвищий показник серед областей України. Про це повідомив голова МВС України Ігор Клименко.

«610 людей дістали травм, 277 – загинули. Вороже залізо забрало життя 14 дітей. Найбільше потерпілих у Харківській, Херсонській та Миколаївській областях», – підкреслив Міністр внутрішніх справ.

На Херсонщині внаслідок підриву вибухівок поранено 81 особу, на Миколаївщині – 73.

Найчастіше люди підриваються на міні «Пелюстка»

Вона вважається найнебезпечнішою. Міна непомітна через свій розмір та колір: може бути зелена або темно-коричнева. Ворог замінував майже всю територію деокупованої Харківщини цими вибухонебезпечними предметами.

Куди звернутися, якщо на приватних територіях знайшли вибухонебезпечний предмет або щоб обстежили території?

  • Залишити заявку через застосунок ДСНС;
  • Через застосунок MineFree;
  • Зателефонувати за номером 101 або 102.

Розмінування в Україні

Попри ускладнення погодних умов піротехнічні підрозділи продовжують роботу з обстеження та розмінування українських земель. З початку року в Україні майже 195 тис. га повернуто аграріям для господарської експлуатації.

Найбільші площі в листопаді були обстежені в Херсонській області — 12,4 тис. га. На Харківщині за місяць піротехніки обстежили понад 3,5 тис. га сільгоспугідь. Ще понад 1,3 тис. га обстежено в Миколаївській області.

Як зазначив у коментарі Ґвара Медіа речник ГУ ДСНС Євген Василенко, досі залишаються замінованими 40% Харківської області — близько 1 мільйона 300 тисяч гектарів.

Читайте також

Розмінування України: скільки територій очистили від мін — інфографіка. З початку повномасштабного вторгнення РФ в Україну підрозділи розмінувальників ДСНС на території України виявлено та знешкоджено понад 746 тисяч вибухонебезпечних предметів, обстежено територію площею близько 1635 км².

Загальна площа територій України, яка на цей час підлягають обстеженню для встановлення небезпечних ділянок, орієнтовно складає близько 174 тисяч км². Про це повідомило Міністерство внутрішніх справ України у відповіді на запит Ґвара Медіа.

Розмінування прифронтових територій Харківщини. Один день із саперами — фото та відео. Журналісти Ґвари провели день із харківськими саперами у Прудянці, де розмінувальники знайшли та підірвали близько 30 мін «пелюсток».