Загальна площа територій України, яка на цей час підлягають обстеженню для встановлення небезпечних ділянок, орієнтовно складає близько 174 тисяч км². Про це повідомило Міністерство внутрішніх справ України у відповіді на запит Ґвара Медіа.

Це більше ніж площа Греції (131 тисячі км²) чи Болгарії (близько 111 тисяч км²), або майже територія двох таких країн, як Австрія (84 тисячі км²).

Близько 14 тисяч км² – це акваторії річок, водойм та водосховищ України, прибережних акваторій Азовського та Чорного морів.

Нині першочерговим завданням є очищення від вибухонебезпечних предметів населених пунктів, шляхів сполучення, земель загального користування, об’єктів критичної інфраструктури, ліній електропередачі та систем життєзабезпечення населення на деокупованих територіях Київської, Чернігівської, Сумської, Харківської, Миколаївської, Херсонської та Донецької областей.

З початку повномасштабного вторгнення підрозділами розмінування органів системи МВС на всій території України виявлено та знешкоджено понад 746 тисяч вибухонебезпечних предметів, обстежено територію площею близько 163 500 гектарів/1635 км². Це становить приблизно 0,94% від орієнтовної площі для обстеження.

На Харківщині з початку повномасштабного вторгнення станом на 7 грудня 2023 року обстежено 7 605 га території, виявлено та знешкоджено 94 957 вибухонебезпечних предметів.

Розмінування в Україні

Попри ускладнення погодних умов піротехнічні підрозділи продовжують роботу з обстеження та розмінування українських земель. З початку року в Україні майже 195 тис. га повернуто аграріям для господарської експлуатації.

Найбільші площі в листопаді були обстежені в Херсонській області — 12,4 тис. га. На Харківщині за місяць піротехніки обстежили понад 3,5 тис. га сільгоспугідь. Ще понад 1,3 тис. га обстежено в Миколаївській області.

Як зазначив у коментарі Ґвара Медіа речник ГУ ДСНС Євген Василенко, досі залишаються замінованими 40% Харківської області — близько 1 мільйона 300 тисяч гектарів.

Читайте також

В Україні пройшли сертифікацію 24 оператори протимінної діяльності — Міноборони. Для порівняння, рік тому лише 6 операторів отримали дозволи на гуманітарне розмінування, з яких до виконання завдань було залучено п’ять операторів у складі всього 546 осіб.