За даними Мінекономіки, у листопаді в Україні обстежили понад 17 тис. га земель сільськогосподарського призначення. Усього з початку року обстежено понад 257 тис. га угідь.

Попри ускладнення погодних умов піротехнічні підрозділи продовжують роботу з обстеження та розмінування українських земель. З початку року в Україні майже 195 тис. га повернуто аграріям для господарської експлуатації.

Найбільші площі в листопаді в межах виконання плану пріоритетного повернення сільгоспземель в експлуатацію були обстежені в Херсонській області — 12,4 тис. га. На Харківщині за місяць піротехніки обстежили понад 3,5 тис. га сільгоспугідь. Ще понад 1,3 тис. га обстежено в Миколаївській області.

Як зазначив у коментарі Ґвара Медіа речник ГУ ДСНС Євген Василенко, досі залишаються замінованими 40% Харківської області — близько 1 мільйон 300 тисяч гектарів.

Куди звернутися, якщо знайшли вибухонебезпечний предмет або щоб обстежили території?

  • Залишити заявку через застосунок ДСНС;
  • Через застосунок MineFree;
  • Зателефонувати за номером 101 або 102.

Читайте також

Розмінування прифронтових територій Харківщини. Один день із саперами — фото та відео. Журналісти Ґвари провели день із харківськими саперами у Прудянці, де розмінувальники знайшли та підірвали близько 30 мін «пелюсток».

Словенія надасть 1,5 мільйона євро на гуманітарне розмінування України. Кошти будуть надані ще цього року на безповоротній основі.

Погодні умови на Харківщині ще дозволяють проводити розмінування в повному об’ємі — ДСНС. Специфіка роботи саперів під час зими ускладнюється та змінюється.