Харківська обласна прокуратура подала дисциплінарну скаргу стосовно голови Вовчанського районного суду, підозрювану тимчасово відсторонено від здійснення правосуддя.

Про це повідомили у відомстві.

За даними слідства, суддя добровільно пішла на співпрацю з росіянами під час окупації Вовчанська. Так утворили незаконний судовий орган — «Волчанский районный суд Харьковской области». Підозрювана обійняла в ньому посаду «председателя».

Правоохоронці стверджують, що суддя провела збори працівників суду, де агітувала працювати на окупантів. Вона також додала, що проходитиме курси підвищення кваліфікації суддів безпосередньо на території РФ, а після повернення — особисто прийматиме іспит від кожного працівника на знання російського законодавства.

«Суддя повідомила, що для роботи в суді під її головуванням необхідний паспорт громадянина РФ та закликала підлеглих якнайшвидше його отримати. У приміщенні суду зрадниця навіть організувала пункт приймання документів для отримання російських паспортів», — йдеться в повідомленні.

24 січня 2024 року Друга Дисциплінарна палата Вищої ради правосуддя ухвалила рішення про притягнення судді до дисциплінарної відповідальності та застосування до неї дисциплінарного стягнення у виді подання про звільнення з посади.

У прокуратурі пояснюють, що в разі ухвалення органом, що розглядає справи про притягнення до дисциплінарної відповідальності суддів, рішення про застосування до судді дисциплінарного стягнення у виді подання про звільнення судді з посади такий суддя автоматично тимчасово відстороняється від здійснення правосуддя до ухвалення рішення про його звільнення з посади Вищою радою правосуддя. Судді вважаються тимчасово відстороненими від здійснення правосуддя без ухвалення Вищою радою правосуддя окремого рішення.

Читайте також

  • Поширювала російську ІПСО: мешканку Балаклії підозрюють у колаборантстві.