Загалом до Департаменту житлово-комунального господарства Харкова надійшло 12,2 тис. звернень на відшкодування збитків, завданих обстрілами РФ. 

Харків’яни станом на 1 березня 2024 року отримали понад 412 мільйонів на ремонт житла, пошкодженого внаслідок збройної агресії РФ, за програмою «єВідновлення». Про це повідомили у Харківській міській раді.

«Загалом до Департаменту житлово-комунального господарства надійшло 12,2 тис. звернень на відшкодування збитків, завданих ворожими обстрілами», – ідеться в повідомленні.

Зокрема, станом на 29 лютого у Харкові 46 власників зруйнованого житла отримали сертифікати на компенсацію за програмою «єВідновлення». Загальна сума виплат становить понад 55,5 мільйонів гривень.

Деякі люди, чиє житло було пошкоджене або зруйноване внаслідок повномасштабного вторгнення під час формування заявок за програмою «єВідновлення» стикаються з проблемами. Основною з них є відсутність у людей сучасних правовстановлюючих документів на житло, повідомив директор Департаменту містобудування та архітектури Харківської ОВА Антон Коротовських під час брифінгу.

За його словами, в багатьох документи ще радянського зразка 1960-1970-х років. Щоб подати заявку на компенсацію, потрібен витяг з державного реєстру речових прав на нерухомість сучасного зразка. Це забирає час, адже люди мають підтвердити через нотаріуса чи реєстратора чинність своїх документів.

Іншою проблемою є відсутність на місці самих заявників – власників пошкодженого житла. Вони або перебувають за кордоном, або в інших регіонах України. Комісія не має права розглядати заявку без присутності власника, тому це ускладнює процес отримання компенсацій.

Читайте також

  • На Харківщині вперше придбали нове житло по сертифікату за знищене майно.
  • Відсутність документів та власника: якими є основні проблеми при подачі заявок на єВідновлення на Харківщині