На Харківщині за добу заживили 1737 абонентів, які вимикалися через обстріли, однак на ранок знеструмлено майже 40 тисяч споживачів, у томи числі через повторні вечірні та нічні обстріли.

Про це повідомила пресслужба Міненерго.

За їхніми даними, через мережеві обмеження застосовуються графіки відключень для близько 101 тисячі абонентів у Харківській області.

Крім того, унаслідок бойових дій у регіоні без газу залишилося понад 750 споживачів. У пресслужбі зазначили, що в одному з населених пунктів в області пошкоджено газопровід високого тиску. Без газопостачання залишилися 684 абоненти. Також газопровід пошкоджено в Куп’янську, через що припинено газопостачання 72 абонентів.

Нагадаємо, що через похолодання й збільшення навантаження графіки погодинних відключень електроенергії у Харкові та Харківській області збільшать на одну годину, відповідно до 4 години на добу.

За даними «Укренерго», в Україні через «масштабні пошкодження українських електростанцій, зберігається дефіцит електроенергії більшу частину доби.

Тож енергетики вдвічі збільшили час дії обмежень електроенергії для промисловості.

«Сьогодні також графіки обмеження потужності для промислових споживачів будуть діяти з 18:00 до 07:00 наступного дня. При зростанні споживання можливе застосування аварійних відключень», — йдеться в повідомленні НЕК «Укренерго».

Світло на Харківщині

ТЕЦ-5 Харків втратив основні потужності генерування теплової та електричної енергії міста після російської атаки, яка сталася 22 березня. За словами Харківського міського голови Ігоря Терехова, ТЕЦ-5 повністю зруйнована. Через це неможливе виробництво ні електричної, ні теплової енергії.

Також вночі 4 квітня армія РФ атакувала Харків безпілотниками, унаслідок чого були влучення по одній з трансформаторних підстанцій, яка вже постраждала внаслідок масованого обстрілу 22 березня.

Внаслідок ракетного обстрілу Росією вранці 11 квітня на Харківщині було пошкоджено ТЕЦ, яка забезпечує Харків теплопостачанням, а також повністю зруйновано трансформаторну підстанцію. Близько 5 ранку 11 квітня російські військові завдали щонайменше 10 ударів, попередньо ракетами С-300, по критичній інфраструктурі Харкова та області.

Читайте також

  • Енергетики Харкова повернули світло жителям Шевченківського району, знеструмленим через обстріл. Пошкоджена була повітряна лінія, внаслідок чого знеструмленими залишились 11 будинків.