З початку повномасштабного вторгнення Росія пошкодила або знищила 660 об’єктів електропостачання у Харківській області.

Про це розповів начальник обласної військової адміністрації Олег Синєгубов на засіданні другого Міжнародного саміту міст і регіонів.

Він зазначив, що окрім відновлення генеруючих підприємств, розв’язанням проблеми з електропостачанням у Харківській області є децентралізація енергосистеми.

Постійно ведемо перемовини з іноземними партнерами, забезпечення новим обладнанням потрібне вже зараз, адже до нового опалювального сезону залишається не так багато часу. Лише для відновлення одного зі зруйнованих об’єктів необхідні більше ніж 190 млн грн.

Олег Синєгубов, начальник Харківської обласної військової адміністрації

Він наголосив на потребі встановити модульні котельні, когенераційні установки, генератори для розосередження об’єктів теплової та електричної генерації в області. Наразі Харківщині необхідні близько 60 модульних твердопаливних котелень, понад 70 газових та 70 когенераційних установок.

Світло на Харківщині

ТЕЦ-5 Харків втратив основні потужності генерування теплової та електричної енергії міста після російської атаки, яка сталася 22 березня. За словами Харківського міського голови Ігоря Терехова, ТЕЦ-5 повністю зруйнована. Через це неможливе виробництво ні електричної, ні теплової енергії.

Також вночі 4 квітня армія РФ атакувала Харків безпілотниками, унаслідок чого були влучення по одній з трансформаторних підстанцій, яка вже постраждала внаслідок масованого обстрілу 22 березня.

Унаслідок ракетного обстрілу Росією вранці 11 квітня на Харківщині було пошкоджено ТЕЦ, яка забезпечує Харків теплопостачанням, а також повністю зруйновано трансформаторну підстанцію. Близько 5 ранку 11 квітня російські військові завдали щонайменше 10 ударів, попередньо ракетами С-300, по критичній інфраструктурі Харкова та області.

Читайте також

  • Енергетики Харкова повернули світло жителям Шевченківського району, знеструмленим через обстріл. Пошкоджена була повітряна лінія, внаслідок чого знеструмленими залишились 11 будинків.
  • Електрики заживили 3,7 тисячі абонентів, що залишалися без світла через російські обстріли. Проте на Харківщині залишаються знеструмленими 26,7 тисячі точок обліку.