Громадська ініціатива «Марш Жінок» запускає службу психологічної підтримки для жінок, які служать у війську.

На гарячій лінії працює дев’ять кваліфікованих психологинь, зазначають організатори.

«Ця психологічна лінія важлива для нас, тому що жінки-військові мають отримати ту опору, яка допоможе їм захищати нашу країну й мати змогу звернутися за підтримкою в будь-який час. Вони можуть бути впевнені, що не зустрінуться із сексизмом, дискримінацією, насильством та нерозумінням їхніх потреб, що наші психологині будуть на їх стороні, їхньою підтримкою та опорою», — розповідає Олена Шевченко, голова БО «Марш Жінок».

Фахівчині допомагатимуть нашим захисницям із запитами:

  • відчуття самотності, безвиході, втрата мотивації;
  • погіршення ментального здоров’я (ПТСР, депресивні, тривожні стани, проблеми зі сном тощо);
  • суїцидальні думки;
  • будь-які види насильства, булінг;
  • проблеми в спілкуванні з близькими та інше.

Допомогу надаватимуть військовослужбовицям у спеціальних чатах онлайн. Також є формат безплатних консультацій із можливістю продовження спілкування будь-яким зручним способом зв’язку.

Запити приймаються через чат-бот у Телеграмі (Марш Жінок для ЗСУ).

Зазначається, що ініціатива «Марш Жінок» понад 2 роки тому запустила лінію психологічної допомоги для жінок, які потребують підтримки. За цей час фахові психологині надали понад 6 тисяч консультацій жінкам, зокрема жінкам-військовим.

«Марш Жінок» — громадська ініціатива, яку заснували у 2018 році в Києві. Основні пріоритети організації — адвокація та захист жінок від насильства, розширення прав та можливостей жінок, підвищення видимості жіночого руху в Україні. З початком повномасштабного вторгнення «Марш Жінок» сконцентрувалася на гуманітарній, юридичній та психологічній допомозі жінкам — ВПО, військовослужбовицям, із вразливих груп населення тощо.

Читайте також

  • «Тут має бути вулиця Яни Червоної»: у Харкові пройшла акція щодо перейменування вулиці на честь української захисниці – фото