Близько з 3:00 ночі 10 травня російські військові масовано обстрілюють Вовчанськ та населені пункти, що знаходяться біля кордону. Люди масово виїздять у більш безпечні місця.

Детальніше про ситуацію розповів начальник Вовчанської МВА Тамаз Гамбарашвілі.

«Зараз люди виїжджають у більш безпечні місця. Ті, хто самі не можуть виїжджати, ми зараз організовуємо евакуацію людей. Тому що обстріли продовжуються і це дуже важко», — прокоментував він.

За словами начальника МВА, на території залишається близько 3 тисячі людей. На цю хвилину постраждалих чи загиблих немає. Масовані обстріли тривають.

За словами начальника ХОВА Олега Синєгубова, росіяни усю ніч завдавали ударів по Вовчанську з КАБів, РСЗВ та артилерії. Він також додав, що окупанти намагалися прорвати кордон, однак безуспішно.

«Збройні сили України впевнено тримають позиції: не втрачено жодного метра. Угрупування противника не становить загрози для Харкова, його сил вистачає лише для провокацій на північному напрямку. Усі органи влади працюють, перебувають на місцях та виконують свої обов‘язки», — сказав Синєгубов. 

Журналісти Ґвара Медіа продовжують слідкувати за ситуацією.

Чи готується Росія до наступу навколо Харківської області?

Заступник начальника ГУР Вадим Скібіцький припускає, що Росія готується до наступу навколо Харківської та Сумської областей на північному сході.

За його словами, час російського наступу залежить від «міцності української оборони» на Донеччині. Втім, на його думку, основний поштовх Росії почнеться в «кінці травня або на початку червня». 

Як зазначив розвідник, російське угруповання на кордоні з Харковом наразі налічує 35 тисяч військовослужбовців, але має намір збільшитися до 50–70 тисяч військових. Крім того, у центральній частині Росії формують «дивізію резервів» (від 15 000 до 20 000 солдатів), яку можуть додати до основних зусиль. Утім, на його думку, цього «недостатньо» для операції із захоплення великого міста.

Також командувач Сухопутних військ ЗСУ генерал-лейтенанта Олександр Павлюк в інтерв’ю The Times зазначив, що, за даними українських спецслужб, Росія має план щодо захоплення Харкова чи Сум. Водночас у ЗСУ не знають, наскільки ці плани серйозні й чи можуть росіяни їх реалізувати.

Аналітики американського Інституту вивчення війни (ISW) заявили, що російські війська перекидають війська до Курської області т готують угруповання для можливого наступу на Харків. Водночас достатньої кількості сил для взяття українського міста у них немає.

Москва, зокрема, передислокувала батальйон 76-ї повітряно-десантної дивізії до Курської області. Український військовий оглядач Костянтин Машовець 5 травня заявив, що в Белгородській, Курській і Брянській областях російські військові стягнули близько 50 тисяч осіб у складі Північного угруповання військ.

Читайте також

  • Росія створює угруповання військ на північ від Харкова — Синєгубов