Загальна кількість шкіл в обласному центрі за даними Єдиної державної електронної бази з питань освіти складає 238, 128 з них — мають укриття. Про це у запиті Ґвара Медіа розповіли у Харківській міськраді.

Ремонт укриттів

Ще 86 укриттів у закладах потребують ремонту. Втім, проєктно-кошторисна документація щодо цього не створювалася через брак коштів.

Загалом, облаштування укриттів у навчальних закладах міста оцінюється у 6 мільярдів гривень. За словами директора Департаменту науки та освіти Харківської ОВА Олексія Литвинова, держава та обласний бюджет не мають фінансової можливості забезпечити такими коштами.

Розглядаються також варіанти допомоги від міжнародних партнерів та іноземних донорів. Цьогоріч держава виділила 224 мільйони гривень на облаштування укриттів у Харківській області.

Відновлення офлайн-навчання

Наразі розглядаються всі можливі варіанти відновлення офлайн-навчання школярів на Харківщині, навіть в обласному центрі. Втім, впровадження офлайн-навчання у школах Харкова малоймовірне, додає посадовець.

Торік 15 серпня Рада оборони Харківської області впровадила дистанційну форму навчання у закладах освіти до кінця воєнного стану. Тож, питання про відновлення освітнього процесу в очному форматі залежатиме від безпекової ситуації та відповідного рішення Ради.

8 лютого на апаратній нараді голова Харківської ОВА Олег Синєгубов заявив, що до традиційного формату навчання заклади повернуться одразу, як тільки дозволить безпекова ситуація. За даними на лютий, у Харківській області працює 631 школа та 257 дитячих садків.

У Харкові пошкоджено 107 дитсадків. Водночас 91 обладнаний укриттям.

Нагадаємо, всього в Україні пошкоджено 3075 закладів освіти, 437 з них — зруйновано повністю. За інформацією ЮНІСЕФ, всього близько 5,3 мільйона дітей стикаються з перешкодами в отриманні освіти, а 3,6 мільйона постраждали від закриття шкіл.

Читати також:

  • У ХОВА розповіли, чи відновиться офлайн-навчання у школах Харківщини.
  • На Харківщині відновлять сім шкіл, що постраждали внаслідок російського вторгнення.
  • Майже 40% шкіл Харківської області мають укриття — ХОВА.
  • На Харківщині пошкоджено понад 35% шкіл — ХОВА.

Підписуйтесь на нас у Telegram і Facebook, переглядайте YouTube та TikTok.