Укриття різного ступеню підготовленості мають 325 закладів загальної середньої освіти на Харківщині, про це у відповіді на запит Ґвара Медіа повідомили у Харківській ОВА.

За даними Єдиної державної електронної бази з питань освіти, у Харківській області загалом налічується 820 шкіл.

Укриття в школах Харкова

Нагадаємо, що укриття в закладах загальної середньої освіти Харкова не реконструювалися. До того ж на це не виділялися кошти. Як зазначили в Департаменті освіти Харківської міської ради, 86 укриттів у харківських школах потребують ремонту. Втім, проєктно-кошторисна документація щодо цього не створювалася через брак коштів.

Загалом, облаштування укриттів у навчальних закладах міста оцінюється у 6 мільярдів гривень. За словами директора Департаменту науки та освіти Харківської ОВА Олексія Литвинова, держава та обласний бюджет не мають фінансової можливості забезпечити такими коштами.

Розглядаються також варіанти допомоги від міжнародних партнерів та іноземних донорів. Цьогоріч держава виділила 224 мільйони гривень на облаштування укриттів у Харківській області.

Відновлення офлайн-навчання

8 лютого на апаратній нараді голова Харківської ОВА Олег Синєгубов заявив, що до традиційного формату навчання заклади повернуться одразу, як тільки дозволить безпекова ситуація. За даними на лютий, у Харківській області працює 631 школа та 257 дитячих садків. В окупації лишаються 5 дитсадочків та 8 шкіл. Відновлено дистанційне навчання у Балаклійській та Куп’янській спеціальних школах.

У трьох навчальних закладах регіону будують укриття. Крім цього, ще у 8 школах планують облаштувати бомбосховища. Триває підготовка проєктно-кошторисної документації, повідомляє директор Департаменту науки та освіти Олексій Литвинов. 

Продовжують ліквідувати наслідки російської агресії. У будівлях навчальних закладів замінюють вікна, крівлю, відновлюють комунікації. Завершені роботи на 18 об’єктах — 13 із них на деокупованих територіях. 

Європейська комісія спільно з Урядом розпочала програму з відновлення навчальних закладів. До неї увійшли 104 школи Харківської області:

  • 9 — обласного підпорядкування,
  • 84 — Харкова,
  • 3 — Харківського та
  • 8 — Чугуївського районів.

Нагадаємо, всього в Україні пошкоджено 3075 закладів освіти, 437 з них — зруйновано повністю. За інформацією ЮНІСЕФ, всього близько 5,3 мільйона дітей стикаються з перешкодами в отриманні освіти, а 3,6 мільйона постраждали від закриття шкіл.

Читати також:

  • У МОН пояснили, коли відбудеться перехід на 12-річну систему в школах. Відповідно до Закону України «Про освіту» перехід на 12-річну систему має відбутися у 2027 році.
  • Мінцифра презентувала оновлену платформу Дія.Освіта. Відтепер українці зможуть змінити своє життя та отримати нові кар’єрні перспективи завдяки перезапуску національної освітньої платформи.

Підписуйтесь на нас у Facebook і Telegram, переглядайте YouTube та TikTok.