До традиційного формату навчання заклади повернуться одразу, як тільки дозволить безпекова ситуація.

Про це повідомив голова ХОВА Олег Синєгубов на апаратній нараді в ХОВА.

«Питання освіти для нас лишається надважливим. 240 тисяч дітей зараз здобувають освіту онлайн. Ми продовжуємо виконувати всі вимоги Міністерства освіти і науки України та маємо поступово готувати навчальні заклади до традиційного офлайн формату, але тільки коли це буде безпечно», — зазначив очільник.

Наразі в Харківській області працює 631 школа та 257 дитячих садків. В окупації лишаються 5 дитсадочків та 8 шкіл. Відновлено дистанційне навчання у Балаклійській та Куп’янській спеціальних школах.

У трьох навчальних закладах регіону будують уриття. Крім цього, ще у 8 школах планують облаштувати бомбосховища. Триває підготовка проєктно-кошторисної документації, повідомляє директор Департаменту науки і освіти Олексій Литвинов. 

Продовжують ліквідувати наслідки російської агресії. У будівлях навчальних закладів замінюють вікна, крівлю, відновлюють комунікації. Завершені роботи на 18 об’єктах — 13 із них на деокупованих територіях. У Харкові закривати вікна плитами допомагає «Харківська армія відновлення». Процес завершили вже у 50 школах.

Європейська комісія спільно з Урядом розпочала програму з відновлення навчальних закладів. До неї увійшли 104 школи Харківської області:

  • 9 — обласного підпорядкування,
  • 84 — Харкова,
  • 3 — Харківського та
  • 8 —Чугуївського районів.

Нагадаємо, всього в Україні пошкоджено 3075 закладів освіти, 437 з них — зруйновано повністю. За інформацією ЮНІСЕФ, всього близько 5,3 мільйона дітей стикаються з перешкодами в отриманні освіти, а 3,6 мільйона постраждали від закриття шкіл.

Підписуйтесь на нас у Telegram і Facebook, переглядайте YouTube та TikTok.