Відповідно до Закону України «Про освіту» перехід на 12-річну систему має відбутися у 2027 році, як частина реформи НУШ, повідомляють у Міністерстві освіти та науки.

Наразі експерти працюють над розробкою державного стандарту про профільну старшу школу. Цей документ визначатиме як навчатимуться діти в старших класах.

Тому про прискорення переходу на 12-річну програму неможливо, оскільки освітній процес повинен бути послідовним та безперервним. Крім того, у МОН зазначили, що перехід потребує значних фінансових ресурсів, які поки що бюджетом не передбачені. Наразі міністерство разом із низкою профільних експертів шукають варіанти для розв’язання проблем, однак перехід на 12-річну систему шкільної освіти зараз не розглядають.

Що відомо?

Раніше голова Державної служби якості освіти України Руслан Гурак заявив, що запровадження 12-річної форми навчання з 2024 року є найкращим вирішенням проблеми освітніх витрат через коронавірус та повномасштабну війну.

Після чого заступник міністра освіти й науки Андрій Вітренко розповів, що зараз проводиться опитування експертного середовища, батьків та дітей, щоб ухвалити рішення стосовно переходу на 12-річну систему навчання з 2024 року.

Підписуйтесь на нас у Telegram і Facebook, переглядайте YouTube та TikTok.