При цьому за орієнтовними підрахунками, аби облаштувати повноцінні укриття в навчальних закладах, які відповідають ДБН лише для Богодухівського та Красноградського районів на Харківщині коштуватиме близько 2 мільярдів гривень.

«Якщо продовжити цю тенденцію, можна розрахувати та помножити на три. Тоді матимемо число для міста Харкова», розповів під час брифінгу директор Департаменту науки та освіти Харківської ОВА Олексій Литвинов.

Таким чином для Харкова необхідно 6 мільярдів гривень аби підготувати необхідні бомбосховища для закладів освіти.

За словами Литвинова, держава та обласний бюджет не мають фінансової можливості забезпечити такими коштами. Розглядаються також варіанти допомоги від міжнародних партнерів та іноземних донорів. Цьогоріч держава виділила 224 мільйони гривень на облаштування укриттів у Харківській області.

Ґвара Медіа звернулася до Харківської ОВА та Харківської міської ради з запитом щодо кількості в обласному центрі та регіоні закладів освіти, які обладнані необхідними укриттями.

У Харкові складатимуть НМТ

Майже в кожному закладі вищої освіти створені консультативні пункти, які надають допомогу абітурієнтам, щодо реєстрації, створенні особистого кабінету та обирання предметів.

Зокрема, такі центри можна знайти на базі Харківського національного університету імені В. Н. Каразіна та Харківського національного університету міського господарства імені О. М. Бекетова. Якщо торік учаснику важку було зареєструватися, позаяк були складнощі зі світлом, то зараз таких проблем не спостерігається.

  • Наразі обговорюється, що відкриють близько 30 пунктів для проходження НМТ. Центри будуть знаходитися як у місті, так і в області.
  • Щоб створити безпечні умови для проведення тестування на локаціях будуть присутні поліціянти, ДСНС та місцева влада.
  • Якщо буде повітряна тривога, усі матимуть змогу спуститися в укриття. А вже після відбою дописуватимуть тест. Програма фіксує час, тому кожен учасник зможе повернутися та дописати завдання, де зупинилися.

Читайте також

  • У МОН пояснили, коли відбудеться перехід на 12-річну систему в школах. Відповідно до Закону України «Про освіту» перехід на 12-річну систему має відбутися у 2027 році.
  • Мінцифра презентувала оновлену платформу Дія.Освіта. Відтепер українці зможуть змінити своє життя та отримати нові кар’єрні перспективи завдяки перезапуску національної освітньої платформи.

Підписуйтесь на нас у Facebook і Telegram, переглядайте YouTube та TikTok.

Аби творити медіа разом із читачами, ми розвиваємо Спільноту. Саме твій внесок допоможе нам купити бензин для поїздки у важкодоступні зони, ідентифікувати ще один підрозділ росіян, що атакували Харківщину, або ж зняти сюжет про мешканців міста. Долучайся!