Загалом в Україні на рахунках місцевих бюджетів та бюджетних установ акумульовано 3,2 млрд грн невикористаних залишків коштів освітньої субвенції, повідомляють в Міністерстві фінансів України за даними Державної казначейської служби України.

Найбільші залишки накопичено в місцевих бюджетах Дніпропетровської області – 333 млн грн, Одеської області – 258,8 млн грн, Донецькій області – 224,9 млн грн, Запорізької області – 217,5 млн грн, Харківської області – 214 млн грн, Київської області – 198,1 млн гривень.

Відсутні залишки у 103 місцевих бюджетах (11 міських, 36 селищних та 56 сільських територіальних громадах).

Інфографіка освітньої субвенції в Україні / Джерело: Мінфін

«Мінфін укотре наголошує на тому, що в умовах обмеженості ресурсів, коли кошти державного бюджету насамперед спрямовуються на захист нашої країни, а всі інші соціальні видатки забезпечуються за рахунок міжнародної допомоги, накопичення та невикористання залишків освітньої субвенції є неприпустимим.

З огляду на це, Міністерство освіти і науки має проводити постійну роботу з органами управління освіти щодо посилення відповідальності в частині використання освітньої субвенції у повному обсязі для належної оплати праці вчителів та підвищення їх мотивації», – наголосив заступник Міністра фінансів Роман Єрмоличев.

Читайте також

У Харкові відкриють метросадок: на яких станціях працюватиме. Навчання в метро у групах для дітей старшого дошкільного віку з короткотривалим перебуванням почнуть з 6 січня 2024 року.

У Чугуєві змінюватимуть документацію щодо відновлення ліцею за майже мільйон гривень. Департамент ЖКГ Харківської облдержадміністрації опублікував тендер на коригування проєктної документації по об’єкту «Аварійно-відновлювальні роботи (реконструкція) КЗ “Чугуївський ліцей № 2» за 926 тисяч гривень.