Серед навчальних закладів у країні лише шкіл зруйновано понад 200, тоді як 1600 зазнали пошкоджень, розповів заступник міністра освіти і науки України Андрій Сташків під час брифінгу в Медіацентрі Україна – Укрінформ.

Таким чином фактично кожна 7 школа в Україні зазнала ушкоджень і це спричиняє відсутність доступу до освіти. Близько 900 000 дітей не можуть відвідувати школи та навчаються з використанням дистанційних технологій.

«Якщо казати про зруйновану освітню інфраструктуру в цілому по Україні, то тільки шкіл зруйновано більш як 200, і більш як 1600 шкіл зазнали пошкодження. Якщо перевести це у відносні цифри, то це кожна сьома школа в Україні зазнала пошкоджень. І це безумовно спричиняє відсутність доступу до освіти в дітей», – зазначив заступник міністра.

На Харківщині будують підземні школи в Коротичі та Люботині. За словами очільника Харківської ОВА Олега Синєгубова, їх планують добудувати у січні-лютому 2024 року, повідомив під час брифінгу.

«Підземна школа» має вміщувати близько 500 людей, що відповідає кількості учнів та вчителів місцевої школи. У разі тривоги, в укритті зможуть переховуватися люди з найближчого дитсадка, офісів та інших закладів.

UPD: Спочатку в першому реченні йшлось про 600 пошкоджених шкіл в Україні, але зараз замінили на 1600. Саме таке число вказав заступник міністра освіти і науки України Андрій Сташків.

Читайте також

У Харківському, Лозівському та Красноградському районах Харківщини з 1 вересня 2024 року планують запустити змішану форму навчання. Наразі вже розпочали будівництво двох безпечних освітніх просторів у регіоні.

Аби творити медіа разом із читачами, ми розвиваємо Спільноту. Саме твій внесок допоможе нам купити бензин для поїздки у важкодоступні зони, ідентифікувати ще один підрозділ росіян, що атакували Харківщину, або ж зняти сюжет про мешканців міста. Долучайся!